Ellenben 20 százaléka mondta azt, hogy az adó bevezetése óta sokkal gyakrabban vizsgálja meg a csomagolásokon a cukortartalmat. Mint arról korábban írtunk, az adó drasztikus lépésekre késztette a gyártókat.
A kérdőívet kitöltők csupán 11 százaléka válaszolt úgy, hogy elsődleges szemponttá vált vásárlásaikor, hogy ne igyon cukortartalmú üdítőt.

Azoknak a száma, akik úgy nyilatkoztak, hogy továbbra is fogyasztani fognak cukortartalmú italokat 31 százalék volt, ez a szám azonban február óta 44 százalékra emelkedett. Ennek ellenére a fogyasztók 69 százalékának véleménye szerint az adót ki kell terjeszteni a cukrásztermékekre és kekszekre is.
A „cukoradót” Görögországtól – Franciaországon át – Ausztráliáig számos ország bevezette már.

