A felmérésben 4363 rákbeteget kérdeztek ki idén január és június között az ország 52 onkológiai centrumában. A válaszok azt mutatták, hogy az emberek mintegy 40 százaléka már betegsége diagnosztizálása előtt is helytelenül táplálkozott, mégis a páciensek alig tizedének javasolt kezelőorvosa speciális étrendet. A vizsgálatba bevont daganatos betegek több mint felének lenne szüksége valamely tápanyag pótlására, ötödüknek akut módon – hangsúlyozta Premysl Skaloud, a felmérést szervező orvosok egyike.

Becsült olvasási idő: 0 perc
A helytelen táplálkozás és a rák összefügg?
Négyezernél több daganatos beteg részvételével készült az a cseh felmérés, amelynek megállapítása szerint az érintett páciensek 58 százaléka nem állapotának megfelelően táplálkozik.
