Az elbocsátás után a rendszer a teljes papírmunkát is elvégzi - írja a hrportal a Mércére hivatkozva.
Az Amazon raktári munkásokat követő informatikai rendszere nem csak monitorozza, de a saját maga által kiértékelt adatok alapján el is bocsáthatja a „nem jól” teljesítő dolgozókat.

Az elmúlt évben több, mint 300 munkást küldtek el a cégtől egyetlen létesítményben, az egyes dolgozók termelékenységi mutatójára hivatkozva.
A merce.hu arról is beszámol, hogy az Amazon dolgozói nehezen viselik a disztópikus hangulatot idéző munkakörülményeket és teljesítési elvárásokat. A rendszer a dolgozók pihenőidejét is adatsorba rendezi, emiatt többen még a vécére sem mernek kimenni. Több, a cég termékeit kiszállító futár pedig arról számolt be, hogy a kritériumoktól való félelem miatt Stop-táblákon hajtanak át, és üvegbe pisilnek munka közben.
A cég tagadta annak állítását, hogy emberi beavatkozás nélkül küldenek el adatsorokra támaszkodva munkavállalókat.
A szóvivő szerint a döntések ellen fellebbezhetnek az érintett dolgozók, és tanácsadási tréningeket is felkínálnak a nem elég termelékeny munkavállalóknak.

