Becsült olvasási idő: 1 perc
Az Ottakringeré lett a Pécsi Sörfőzde
A Vöslauer után idén újabb leányvállalatokat olvaszt be az osztrák Ottakringer italgyártó vállalat, köztük a Pécsi Sörfőzde Zrt.-t. A beolvasztás szándékát Wenckheim Isván, a Pécsi Sörfőzde Zrt. igazgatóságának tagja is megerősítette.

Az Ottakringer 2009-es előzetes üzleti eredményeiről tartott sajtótájékoztatóján elhangzott, hogy az év vége előtt újabb érdekeltségeivel fuzionál a cég, mindenekelőtt a Pécsi Sörfőzdével és az osztrák Kolarikkal. Két évvel ezelőtt 78,64 millió euró volt a vállalat bevétele, tavaly - a nem végleges mérleg szerint - 100,23 millió.

Az anyacég tőzsdei pozícióját erősíti a fúzió

A tőzsdén jegyzett osztrák sörgyártó tavaly októberben fuzionált a Vöslauer ásványvízgyártóval, Ottakringer Getranke AG néven. Egy hónappal korábban, tavaly szeptemberben vásárolta vissza saját részvényeinek a 13,43 százalékát a holland Heineken tulajdonában lévő Brau Uniontól, s ezzel újra teljes egészében osztrák tulajdonba került.

Mint Wenckheim István tájékoztatott: a strukturális változások nem hoznak változást a Pécsi Sörfőzde életébe, azok elsősorban az új Ottakringer Holding tőzsdei pozícióját, a kedvezőbb tőkebevonás lehetőségét szolgálják.