Becsült olvasási idő: 0 perc
Bevált az elektronikus útdíjfizetési rendszer

Az első félévben 90 milliárdos bevételt hozott a HU-GO.

Idén az első fél évben 90 milliárd forintot hozott az elektronikus útdíj (HU-GO) rendszer, amely az elmúlt két évben folyamatosan teljesítette a költségvetés bevételi elvárásait - írta a Világgazdaság a Nemzeti Útdíjfizetési Szolgáltató közlése alapján.

Mint írták, 2015 első felében 5,68 millió e-matricát értékesítettek, az ebből származó bevétel pedig bruttó 34,3 milliárd forint volt.

Továbbra is a heti vignetták a legnépszerűbbek, ebből az első fél évben 3,49 milliót adtak el, miközben a megyei matricákból 1,19 millió fogyott. A NÚSZ szerint a bevezetetett megyei matricákat elsősorban a havi matricák rovására vásárolják az emberek.