Becsült olvasási idő: 1 perc
„Családcentrikus” vasárnapi kereskedés

Még nem tudni, mennyire tartották be a vasárnapi zárva tartásra vonatkozó szabályokat az üzletek, de az sokaknak feltűnt, hogy egyes boltokban bizony igen népes családok dolgoznak – olvasható az MNO-n.

Tegnap volt az első vasárnap, amikor már az új szabályok miatt kellett zárva tartania a legtöbb üzletnek. Mivel múlt héten az Országgyűlés két kiskaput is megszüntetett – kiterjesztette a tilalmat azokra az üzletekre, amelyek benzinkút területén működnek, de nem árulnak üzemanyagot, valamint azokra, amelyek azonos helyen és időben folytatnak kis- és nagykereskedelmi tevékenységet –, ezek sem lehettek nyitva. Csak azok a 200 négyzetméternél kisebb boltok tárhatták ki kapuikat, amelyben a tulajdonos vagy családtagja(i) dolgoztak. Bár az ellenőrök tapasztalatai még nem ismertek, az sokaknak szemet szúrt, hogy az ilyen egységekben helyenként elég népes családok tüsténkedtek.

Délelőtt nyitva tarthattak azok az egységek is, amelyek kizárólag pékárut és tejterméket kínálnak, a tilalom pedig nem vonatkozott egyebek közt a piacokra, vásárokra sem. Bár ebben a kérdésben sok volt a félreértés, egyelőre nem vonatkozik a tiltás azokra sem, amelyek világörökségi területen működnek.

Egyelőre legális

Utóbbi sokaknak nem volt egyértelmű, például az Uni Coop élelmiszerlánc szombaton be is jelentette, hogy üzletei a világörökségi területnek számító Tokaj-hegyaljai borvidék három településén, Sátoraljaújhelyen, Tarcalon és Szerencsen kinyitnak vasárnap. Az Észak-Magyarország című Borsod-Abaúj-Zemplén megyei napilapnak Pásztor Istvánné, a cég kereskedelmi igazgatója ezt azzal indokolta, hogy a kedden elfogadott törvénymódosításból még nem vették ki a világörökségi területeket a kivételezettek köréből.

Az MNO cikke ezen a linken folytatódik.