A Pénzügyminisztérium 2018-ban is meghirdeti a nyári diákmunka programot 3 milliárd forintból. 16-25 év közötti tanulók kaphatnak munkalehetőséget. Tavaly 30 ezren vettek részt a programban, idén még többre számítanak. Varga Mihály a TV2 Mokka szerdai adásában buzdított a programban való részvételre.
Varga „égető munkaerőhiányt” a mezőgazdaság és a vendéglátás terén lát, így ezekben az ágazatokban különösen sokat számíthatnak a diákmunkások.
Jelentkezni a járási vagy kerületi kormányhivatalokban lehet, a résztvevők munkadíjának 75 százalékát megtérítik a foglalkoztatónak, míg az önkormányzatnál ilyen formában dolgozók bérének 100 százalékát fizetik.

