Új sajtüzemet avattak Szekszárdon, a Tolnatej Zrt-nél – számolt be cikkében a teol.hu. Az egység átadóján részt vett Varga Mihály pénzügyminiszter is.
Az üzem 5 milliárdos beruházás eredményeként készült el, itt európai szinten is kiemelkedő technológiával készül a félkemény sajt. A gyár megépítését a pénzügyi tárca kétmilliárd forinttal támogatta.
A 100 tehenészettel kapcsolatot tartó, évente 260 millió liter tejet feldolgozó Tolnatej Zrt. Magyarország legnagyobb félkemény sajtot gyártó társasága, s a beruházás ennek a pozíciónak megőrzését is szolgálja. Cél az is, hogy az itt készült termékek átvegyék az importált hasonló sajtok helyét.
A nyitókép illusztráció (Forrás: Adobe Stock)


