hero
Metz Edina
Becsült olvasási idő: 1 perc
Figula Mihály kapta az év bortermelője díjat
A Magyar Bor Akadémia (MBA) adta át az Év Bortermelője Magyarországon 2022 díjat.

A harminc hektáros Figula szőlőskertek a Balatonfüred-Csopaki borvidéki pincészet hat kilométeres körzetében találhatók.

A díj indoklásában az áll, hogy Figula Mihály igyekszik mindent a legmagasabb szinten művelni, fontosnak tartja a dűlők terméseinek szeparált kezelését, természetesen szigorú hozamkorlátozás mellett. 

Borai készítésénél a legfontosabb szempont a termőhelyi sajátosságok kidomborítása, melyhez a legkorszerűbb technikát és technológiát alkalmazza. A legmagasabb minőséget úgy érik el, hogy a szőlő gondozásától a borok palackozásáig minden folyamatot a család végez, illetve felügyel.

A díj nem egy bor kiváló minőségének elismerését jelenti, hanem a nyertes bortermelő több éven át tartó, kiemelkedő teljesítményéért, borok kiváló minőségéért, azok hazai és külföldi sikereiért, a borszakmáért tett erőfeszítéseiért adományozható. 

A díjért versengők közül, a jelölés során az öt legtöbb szavazatot kapott borász (ABC sorrendben): 

Figula Mihály (Balatonfüred-Csopaki borvidék), 

Günzer Tamás (Villányi borvidék),

Lamport József (Egri borvidék), 

Liptai Zsolt (Pannonhalmi borvidék), 

Vesztergombi Csaba (Szekszárdi borvidék).

Forrás: MTI, kép: Mónus Márton