Interjú rovatunkban Dr. Pintér Dániel Gergőt, a BioTechUSA-cégcsoport vállalati kommunikációs, PR és CSR vezetőjét kérdeztük legújabb kampányuk apropóján, amely a “Legyen ez a legfittebb éved” szlogent viseli. A kampány célja, hogy segítséget adjon az újévi fogadalomként tett életmódváltáshoz. Megkérdeztük a cég kommunikációs vezetőjét, Dr. Pintér Dániel Gergőt, hogyan látja a vállalat társadalmi felelősségvállalási stratégiáját, mit üzenne a jövő generációjának és mit tesz saját egészsége megőrzéséért a mindennapokban.
-Hogyan jellemezné a BioTechUSA-cégcsoport CSR stratégiáját?
-A BioTechUSA-cégcsoport éves szinten százmillió forintos nagyságrendű büdzsét rendel társadalmi felelősségvállalási programjához, melynek keretében nemcsak termékeket, készpénzt és rehabilitációs, diagnosztikai, illetve terápiás eszközöket adományozunk, hanem felületet is biztosítunk mindazoknak, akik kevésbé láthatóak, akiknek kevesebb lehetősége van segítséget kérni. Kizárólagos magyar tulajdonban lévő vállalatként a BioTechUSA márka égisze alatt az egészségüggyel, életmódváltással kapcsolatos területekre hívjuk fel a figyelmet, kórházakat modernizálunk és a magyar egészségügyben dolgozókat támogatjuk. A másik zászlóshajó márkánk, a Scitec Nutrition berkeiben pedig a sportra és a mozgás örömére fókuszálunk, hazai civil szervezetek munkáját segítjük és fitt közösségünket fontos szociális ügyek mentén mozgósítjuk. Nagy öröm számomra, hogy az elmúlt időszakban olyan témákban indítottunk társadalmi párbeszédet, mint a férfiegészség megóvása, a rendszeres szűrővizsgálatok fontossága, az endometriózis vagy éppen az evészavarok. Edukációs kampányainkban kulcsszerepet játszanak jótékony márkanagyköveteink, szakértőink és dolgozóink is, akiknek köszönhetően éves szinten több mint 700 cikkben és videóban találkozhatnak velünk a fogyasztók.
-Melyik kezdeményezésükre a legbüszkébb társadalmi felelősségvállalási programjukból?
-Általánosságban véve arra, hogy Magyarországon egyedülálló jó gyakorlatként mutatta be a BioTechUSA-cégcsoportot a Scale Impact és a Magyar Public Relations Szövetség közös CSR-kutatása, mely szerint országos szinten a felső 10%-ba tartozik adományozási tevékenységünk. Ha pedig egy konkrét kampányt is szeretnék említeni a tavalyi évből, akkor egyértelműen az eddigi legnagyobb volumenű és értékű felelősségvállalási aktivitásunkat mondanám, amit az Ápolók Napja kapcsán szerveztünk meg. Amellett, hogy 5000 kórházi dolgozót támogattunk mintegy 60 millió forint értékben, átfogó médiakampány keretében a hazai egészségügyi rendszer kihívásaira, a sürgősségi betegellátás körülményeire és az ápolói életpálya nélkülözhetetlenségére hívtuk fel a figyelmet a Magyar Kórházszövetséggel és 91 egészségügyi intézménnyel közösen. Leginkább pedig kollégáimra, akik az egyszeri adományozások helyett hosszútávú és kiterjedt erőforrásbiztosításban gondolkodnak, a CSR-projektjeinkhez pedig kellő érzékenységgel, a civil partnereink igényeinek maximális figyelembevételével nyúlnak.

-Legújabb nemzetközi marketing kampányuk az életmódváltásra épül, ehhez nyújt segítséget szakértőkkel. Önnek volt-e az életében életmódváltás, és ha igen, mire kellett hangsúlyt helyeznie?
-Igen, szerencsére volt már korábban egy sikeres életmódváltási kísérletem, illetve most is a kellős közepén vagyok egy hasonlónak. Sajnos régóta küzdök egy autoimmun betegséggel, amire olyan gyógyszereket szedek, amelyek állandó testsúlyingadozást eredményeznek. Ez ellen heti 3-4 alkalommal kardióval kiegészített súlyzós edzéssel, kiegyensúlyozott – a hedonizmusomat kiszolgáló tételeket teljességgel nélkülöző – étrenddel és megfelelő mennyiségű alvással veszem fel a harcot. A testi egészség azonban csak félsiker, 30 fölött elengedhetetlennek tartom tudatosan foglalkozni a mentális és pszichikai jólétünkkel, melyben nagy segítségemre van Unicum (nem az ital, hanem a kutyám), akivel hatalmasakat sétálunk a természet csendjében. Ez egyébként vállalatunknak is az egyik kulcsüzenete: nem kell mindenkinek fitnesz világbajnoknak lenni és elérhetetlen testképeket hajkurászni, de érdemes ki-ki saját szintjén, az egyéni céljainak megfelelően foglalkoznia az egészségével, hogy teljesebb, hosszabb és kiegyensúlyozottabb életet élhessünk.
-Van-e kedvenc/melyik a kedvenc étrendkiegészítője?
-Óriási vitaminszedő vagyok, szegény barátaimba is kéretlen-kelletlen tuszkolom, ha megfordulnak nálunk. A klasszikus C-vitamin mellett One-A-Day multivitamint és Multivitamin for Men-t szedek felváltva, illetve Arthro Forte-t a kötőszövetek, csontok, porcok funkciójának támogatásáért. Nassolni a vörös áfonyás Super Fruit Bar-ral szoktam, ami leginkább nagymamám felejthetetlen birsalmasajtjára emlékeztet.
-Mi a kedvenc sportja, milyen mozgást kedvel leginkább?
-Hétköznap erőemelés, barátokkal kosárlabda, hétvégén darts. Utóbbira sokan azt mondják, hogy nem is igazi sport, meg leginkább a kocsmába való, miközben eszméletlen koncentrációt és állóképességet igényel és legalább akkora sikerélményt ad, mint bármelyik másik sportág. És akkor arról még nem is beszéltünk, hogy stresszlevezetésre éppen olyan remek, mint a küzdősportok.
-Mit üzenne a jövő generációjának?
-Leginkább Zorba gondolatait: „táncolni kell, a zene majd csak megjön valahonnan!” Ne agyalják túl az életet, de közben ne féljenek segítséget kérni, és nagyon ügyeljenek a 3 legfontosabb dologra: az egészségükre, az idejükre és a szeretteikre. Ezekből a legvégén a legszerencsésebbeknek is csak egy marad.


