Becsült olvasási idő: 1 perc
Magyar tulajdonú lánc: nincs kormánydöntés

Nincs olyan kormánydöntés ami a jelenlegi helyzeten alapvetően tudna változtatni - mondta Gulyás Gergely Miniszterelnökséget vezető miniszter a hvg.hu kérdésére, hogy tervez-e a kormány valamiféle intézkedést a kiskereskedelmi láncokkal kapcsolatban.

 A minisztert azért kérdezték erről, mert Lázár János, a Mezőhegyesi Nemzeti Ménesbirtok és Tangazdaság Zrt. által ellátott állami feladatok koordinálásáért felelős kormánybiztos, korábbi miniszter a minap egy interjúban kelt ki hevesen a külföldi diszkontláncokkal szemben, és egy, a termelőtől a feldolgozón át a nagy- és kiskereskedőig terjedő teljesen magyar tulajdonú lánc létrehozásának szükségességéről beszélt.

Gulyás jelezte a hvg.hu-nak, kulcsfontosságúnak tartja a kormány, hogy kellő súllyal legyen jelen a magyar tulajdon az élelmiszer-kiskereskedelmi láncok területén is, de az is igaz, amit Lázár János mondott, hogy “a lehető legkevesebbet” sikerült elérni itt.

Forrás: Adobe Stock

A miniszter hangsúlyozta, nem tud “olyan átfogó és nagyívű javaslatról”, ami változtatna a jelenlegi helyzeten, “mert természetesen a magántulajdon védelmének elve az nálunk is megkérdőjelezhetetlen”. Szerinte ezek a kormányon túlmutató ügyek.

Mindenesetre Csányi Sándor OTP-vezér szintén közelmúltban adott interjújára utalva mindenkit “aki abban a helyzetben van, hogy ezt megteheti” arra biztatott, hogy ruházzon be a területen.