Iv Márta
Becsült olvasási idő: 1 perc
Lebukott az első illegális trafik

Nagy mennyiségű illegális dohányterméket foglaltak le a NAV (Nemzeti Adó- és Vámhivatal) ellenőrei egy olyan szegedi üzletben, amely július 17-e óta illegálisan árulta a cigarettát. 

A mennyiség miatt valószínűleg nagy, a portál értesülései szerint 5 és 500 millió forint közé tehető büntetésre számíthat a bolt – írja a Szeged Café.

„Két hete ellenőriztük Szeged egyik üzletét, ahol egy előszobafal által leválasztott raktárhelyiségben elrejtve nagy mennyiségű illegális dohányterméket találtak a pénzügyőrök. Az ellenőrzés során az értékesítő azonnal lebukott, a pénzügyőrök pedig lefoglalták a cigarettát” – mondta a Szeged Cafénak Suller Attila, a NAV szóvivője. Hozzátette: az ügyet súlyosbítja, hogy külföldről behozott, magyar zárjegy nélküli cigarettákról van szó.

A dohányboltokat két hónap alatt több mint ezer alkalommal keresték fel a pénzügyőrök. Nagyjából száz szabályszegésre derült fény, rendszerint kisebb jogsértéseket tártak fel, de előfordult az is, hogy a trafikos nem adott nyugtát. Csempészárut vagy hamis dohányterméket azonban mostanáig egy boltban sem találtak.