Becsült olvasási idő: 1 perc
Lefejezik a magyar Tescót?

Egy éven belül felszámolhatják a Tesco áruházlánc budaörsi központját – írja a Magyar Idők. A lap egy nemrég távozott felsővezetőtől úgy tudja, a cég londoni központjából és a közép-európai hálózatot irányító cseh központból nemrég egy munkacsoport érkezett Budaörsre, aminek az a feladata, hogy átszervezze a magyarországi központot. A Tesco cáfol.

A Tesco magyarországi üzleteinek beszerzéseit, pénzügyeit, marketingjét, személyi és operatív ügyeit intéző központból feladatokat vesznek el és munkaköröket szüntetnek meg. Több vezető magától mondott fel, mert nem érzi biztonságban a munkáját. A megüresedő helyeket a Tesco cseh központjából töltik fel. A Magyar Idők azt írja, az átalakítás végső célja az lehet, hogy eladják a Tesco magyarországi hálózatát, a cég pedig kivonuljon Magyarországról. Erről már egy ideje lehet hallani pletykákat a piacon, sőt, a cég állítólag nemcsak a magyar, de az egész kelet-európai hálózatát eladná, ha jelentkezne rá vevő. Egy ideig úgy tűnt, hogy például Csányi Sándort érdekli az üzlet, de az OTP-vezér végül meggondolta magát. 

A Tesco már egy ideje próbálja racionalizálni a magyarországi hálózatot. Májusban Pálinkás Zsolt, a cég magyarországi vezetője bejelentette, hogy gigantikus átszervezésre készülnek az itthoni üzletekben. Akkor még arról volt szó, hogy az összes hipermarketet közvetlenül a budaörsi központhoz kötik be, kiiktatva két vezetői szintet a struktúrából. Akkor a Tesco legtöbb regionális vezetőjét már kirúgták, most pedig, úgy tűnik, az egyetlen megmaradt magyar központ is leépülhet.

Az Élelmiszer Online megkereste a Tescót, az alábbi választ kaptuk az áruházlánctól:

"Dave Lewis, a Tesco csoport vezérigazgatója júniusban ismételten megerősítette, hogy a Tesco elkötelezett a Közép-európai, ezen belül a magyar vállalat jövőbeni fejlesztése mellett. A Tesco nem tervezi a budaörsi központi Iroda megszüntetését, bezárását."