Becsült olvasási idő: 1 perc
Leisztinger DVTK sört dobna piacra

Széleskörű merchandise rendszert építene a DVTK köré az új tulajdonos, Leisztinger Tamás, a tervekben az ajándéktárgyak mellett többek között sör piacra dobása is szerepel. Befejeznék a stadiont is, de a klubnál ennél most fontosabbnak tartják az utánpótlásliget megépítését.

Azt még nem lehet tudni, hogy melyik márka gyártja majd a DVTK sört, de azt egészen határozottan kijelentette Leisztinger Tamás, a diósgyőri klub tulajdonosa, hogy lesz ilyen sör a piacon. A Nemzeti Sportnak adott, hétfőn megjelent interjújában a milliárdos üzletember azt is elmondta, hogy számos ajándéktárggyal kedveskednek a szurkolóiknak, mezeket, sálakat, sőt, tolltartókat is vásárolhatnak az ajándékboltjaikban.

A jelek szerint komoly kereskedelmi rendszer épül a klub köré, amelynek jelenleg havonta 15 millió forintot utal át a tulajdonos. A DVTK évente mintegy 500-550 millió forintból gazdálkodik – mondta el a Nemzeti Sportnak Leisztinger Tamás, a legjobban fizetett játékos 4 ezer eurót keres havonta. „Az a pénz, amelyet a Diósgyőrre költünk, valóban nem kevés, de ha azt nézem, hogy rendszeresen tízezer néző kíváncsi a mi „termékünkre”, azt mondom, megéri. A meccsbevételeink hat-nyolcmillió forintra tehetőek, ehhez hozzájönnek a televíziós jogdíjak, és ha ügyesen gazdálkodunk, márpedig ez a célunk, előbb-utóbb gazdaságossá, nyereségessé tehető a DVTK. Rengeteg tervünk, ötletünk van” - nyilatkozta a sportnapilapnak az üzletember.

További bevételi forrást jelenthet a csapat számára a társasági adó, jelenleg ugyanis úgy tűnik, sikeres pályázatot adtak be, és a TAO-nak köszönhetően kétszázhetvenmillió forintot kaphatnak, persze csak akkor, ha odateszik mellé a százmilliós önrészt is.

A pénzre pedig nagy szükség van, hiszen komoly terveket dédelgetnek Diósgyőrben. A hosszú távú cél a stadion befejezése, de ennél egyelőre fontosabb az új tulajdonos számára az utánpótlásliget megvalósítása. A megépülő DVTK-ligetben lesz két-két füves és műfüves pálya lesz majd. Jelenleg háromszáz gyerek focizik a klubban, mire megvalósul a fejlesztés ez a szám már ötszáz lehet.

Leisztinger Tamás szeretné egész Borsod-Abaúj-Zemplén megyét a DVTK mellé-mögé állítani. A klub új tulajdonosa arra vágyik, hogy minimum hétszázezer ember érezze magáénak a csapatot, mivel szerinte ekkora bázissal már lehet, sőt kell is nagyot álmodni – derül ki a Nemzeti Sportnak adott interjúból.