Becsült olvasási idő: 0 perc
Pörög a dinnyekampány

Ötödik évébe lépett a nemzeti program.

"Nyár, dinnye, szeletem." - ezzel a szlogennel indul idén promóciós kampány a hazai görög- és sárgadinnye népszerűsítésére a Magyar Turizmus Zrt. Agrármarketing Vezérigazgatósága szervezésében. A dinnyefogyasztás ösztönzése érdekében fesztiválokon és - elsősorban a CBA - áruházakban rendeznek kóstolókat. Magyarországon mintegy tizenegyezer család foglalkozik dinnyetermesztéssel, átlagosan a magyarok 15 kg dinnyét fogyasztanak évente.