A tésztafélék gyártására szakosodott üzemben - amely rövidesen tizenkét embernek ad munkát - megkezdték a hűtött palacsinta próbagyártását - közölte Ember Sándor, a társaság résztulajdonosa. A beruházást a magyar tulajdonban lévő vállalkozás önerőből, bankhitelből és pályázati forrásokból valósította meg. Munkahelyteremtésre 15 millió forintot nyertek el a Győr-Moson-Sopron megyei munkaügyi központtól, LEADER-pályázaton pedig 14 millióhoz jutottak, ezt az összeget gépbeszerzésre költik.
Az üzem sütési technológiája óránként 1500-2000 palacsinta gyártására alkalmas. Jelenleg három édes és két sós ízesítésű töltött palacsintát készítenek. A konzerválóanyagot nem tartalmazó termékek két-három hétig is eltarthatók.
Az üzem decemberben megkapta az élelmiszergyártók európai szabvány szerinti minőségbiztosítási tanúsítványát. E szerint működése, higiéniai rendszere, nyersanyagbeszerzése, továbbá a környezetvédelmi előírások betartása és adminisztrációja megfelel az IFS (Nemzetközi Élelmiszerszabvány) követelményeinek közölte Ember Sándor.

