Becsült olvasási idő: 1 perc
Várni kell még a magyar dinnyére

A hazai dinnye még a földeken, de a vásárlók már javában kopogtatják a dinnyét az árusoknál. Már nem kell sokat várni.

Viszik a görögdinnyét, még a 16 kilós is elfogy – számolt be a Kossuth Rádiónak egy egri árus. Egy másik azt mondta: a magyar dinnye még nincs kint a standokon, jelenleg görögországit árulnak. „Nem rossz, de nem is olyan, mint a magyar” – fogalmazott.

A magyar dinnyére ugyanis még várni kell. Az áprilisi hideg éjszakák valamelyest visszavetették a növényeket a fejlődésben – mondta Szabó Zsigmond erdőtelki gazdálkodó.

Mivel idén több dinnyét is később, április végén, május elején ültettek ki, ezért hosszabb dinnyeszezonra van kilátás.

Az előrejelzések szerint július 4-étől kerülhet ki nagy mennyiségben a jó minőségű magyar dinnye a standokra. Országosan 230-240 ezer tonna dinnyetermés várható, ami 25-30 ezer tonnával több a múlt évinél.