Vérlázítónak mondta a dinnyetermelőkkel és az áruházláncokkal kötött megállapodást kísérő hisztériát az Országgyűlés szakbizottságának fideszes tagja. Pócs János a Kossuth rádió 180 perc című műsorában bírálta a kartellgyanút megfogalmazó Gazdasági Versenyhivatalt, amiért a szervezet semmit sem tett az ellen, hogy az elmúlt évtizedben 15 ezer magyar dinnyetermelő család ment tönkre – írta a hir24.hu.
Pócs cáfolta, hogy a megállapodás kartellgyanús lenne. Mint mondta azért nem az, mert itt önkéntes megállapodásról van szó.
Az Index szerint a magyar kormány a megállapodással egy hatalmas import-dinnyeszállítmányt akart kiszorítani a piacról.
Mivel a Gazdasági Versenyhivatal, vizsgálatot indított a dinnye-megállapodás miatt, a hipermarketek az elmúlt hétvégére már csökkentették áraikat, így több helyen már 95 forint vagy az alatti a kilónkénti kiskereskedelmi ár – írja a Népszabadság.
Bár a hivatalos vizsgálatot, különösen kartellügyekben hosszas adatgyűjtés előzi meg a GVH-nál, a szervezetnek most nem lesz különösebben nehéz dolga, mivel a kartellben részt vevő kereskedők és a dinnyeszövetség sajtótájékoztatón jelentette be a kartellezési szándékát.
A Népszabadság úgy tudja, a hipermarketekkel történt megegyezés értelmében augusztus második felében a dinnyéhez hasonló, árfixáló akciót terveztek be az almára és a paprikára is.

