
Csődbe ment az egyik legnagyobb malomipari cég
A tatabányai székhelyű Sikér Zrt. csődvédelmet kért - írta szombati számában a 24 Óra. A vállalkozás tulajdonosa, Blázsik Ferenc az évekig húzódó versenyhivatali eljárással, a finanszírozó bankok és a hitelbiztosítók együttes visszalépésével indokolta a társaság súlyos helyzetét, hozzátéve, hogy az eljárás alatt lehetőségük lesz kiegyezni a hitelezőkkel.
Felszámolják a Gyulait?
Mindenki azt várta, hogy az állam tulajdont szerez a Gyulai Húskombinátban – ehhez képest stratégiailag kiemelt jelentőségű gazdálkodó szervezetté minősítették, ami egy csődvédelmi kategória.
Csődvédelmet kért a Fornetti Románia
Csődvédelemi eljárást kezdeményezett a Fornetti Románia az illetékes temesvári bíróságon – közölte a tulajdonos, a magyarországi Fornetti Holding Kft. Az anyacég szerint az intézkedést az instabil gazdasági környezet, a román belső fogyasztási piac tartós csökkenése és a gazdasági válság hatásai együttesen tették szükségszerűvé.
Csődvédelmet kért az Abo Mill
Az Abo Mill volt az egyik a 16 gabonafeldolgozó vállalkozás közül, amelyekre 2,3 milliárd forint bírságot szabott ki a Gazdasági Versenyhivatal kartellezés miatt 2010-ben.
Csődvédelmet kér a Cerbona
A cég mögül kivonult több finanszírozó bank, a cég rövidesen közgyűlést hív össze, amelynek a célja, hogy csődvédelmet kérjenek maguk számára.
