Csekély összegű támogatást igényelhetnek a cukorrépa-termelők

Csekély összegű támogatást igényelhetnek a cukorrépa-termelők

Csekély összegű - de minimis - támogatást igényelhetnek a cukorrépa-termelők, a vissza nem térítendő támogatáshoz a kérelmeket ez év május 31-éig postán kell benyújtani a Mezőgazdasági és Vidékfejlesztési Hivatalhoz - közölte az MVH kedden az MTI-vel.

Halálra van ítélve a magyar cukor?

Halálra van ítélve a magyar cukor?

Magyarország csak abban bízhat, hogy 2015 után is kap valamekkora uniós támogatást a cukoripar. Kormányzati intézkedésről azonban nincs szó egy hazai cukorgyár feltámasztása érdekében.

Újabb csontváz az elsorvasztott magyar cukorágazatban

Újabb csontváz az elsorvasztott magyar cukorágazatban

A Vidékfejlesztési Minisztérium a saját költségvetéséből kifizeti azt a 240 millió forintos elkülönített cukortámogatást, amelyet az előző kormány 2006-ban nem biztosított 300 magyar gazdának.

A magyar cukoripar érdeke

A magyar cukoripar érdeke

Tabajdi szerint a magyar cukoripar érdeke a piacszabályozás fenntartása. Az Európai Parlament kiáll a magyar cukorrépa termesztők mellett.

Kinek a bűne a magyar cukoripar bedöntése?

Kinek a bűne a magyar cukoripar bedöntése?

Nehezményezi Józsa István, a cukorgyárak privatizációját vizsgáló parlamenti bizottság MSZP-s társelnöke, hogy a testületi jelentés több helyen is a szocialista kormányoknak rója fel a magánosítást és a cukorágazat leépülését.

A Jobbik szerint politikai bűn az élelmiszeripar lebontása

A Jobbik szerint politikai bűn az élelmiszeripar lebontása

Sneider Tamás kijelentette: az elmúlt két évtizedben a magyar élelmiszeripar ellen elkövetett politikai bűnöket jelképezi, az egykor hatvani cukorgyár 40 ezer tonna kapacitású cukorsilójának lebontása.

Mozambiki nádcukor érkezik a kaposvári cukorgyárba

Mozambiki nádcukor érkezik a kaposvári cukorgyárba

Már megérkezett a koperi kikötőbe a 22 ezer tonna mozambiki nyers nádcukor, amelyet napokon belül a kaposvári cukorgyárban dolgoznak fel – írja a Somogyi Hírlap. A gyári technológia alkalmas a termék fogadására, nemrég csaknem 100 millió forintért  fogadóállomást alakítottak ki a Magyar Cukor Zrt. üzemében.

Ki kótyavetyélte el a magyar cukoripart?

Ki kótyavetyélte el a magyar cukoripart?

A Magyar Cukor Rt. volt vezérigazgatója szerint a korábbi kormányok agráriumért felelős volt vezetőit terheli a felelősség a magyar cukoripar jelenlegi helyzetéért, mivel nem született meg a hazai termelést szabályozó cukorrendtartás.

Bokros szerint a cukoripari privatizáció

Bokros szerint a cukoripari privatizáció

Kiállt a magyar cukorgyárak privatizációja mellett, azt szükségesnek tartotta Bokros Lajos, az egykori Állami Vagyon Ügynökség (ÁVÜ) igazgatótanácsának (IT) tagja, volt pénzügyminiszter pénteken Budapesten a cukoripar magánosítását vizsgáló országgyűlési bizottság előtt.

A kelet-európai cukoripar bekebelezése volt a cél a privatizáció során

A kelet-európai cukoripar bekebelezése volt a cél a privatizáció során

Az európai uniós előírás szerint két év múlva megszűnik a cukorrépa-termelőknek adható nemzeti kiegészítő támogatás, ezért várhatóan borús jövő vár a hazai cukoriparra – mondta a Magyar Hírlapnak a Cukorrépa-termesztők Országos Szövetségének főtitkára.

Cukorügyben mi voltunk a „legnagyobb buták”

Cukorügyben mi voltunk a „legnagyobb buták”

Valamennyi szükséges dokumentumot bekéri az érintett államigazgatási szervezetektől az elmúlt húsz év eseményeinek áttekintéséhez a cukoripari privatizációt vizsgáló parlamenti eseti bizottság. A képviselők a külföldi tulajdonlásához vezető cukoripari magánosítás menetét és a magyar cukortermelési kvóta uniós csatlakozás utáni „megsemmisülési” körülményeit tekintik át.

Megalakul a cukoripar privatizációját vizsgáló bizottság

Megalakul a cukoripar privatizációját vizsgáló bizottság

Font Sándor és Ivanics Ferenc országgyűlési képviselők javaslatára a testület nemcsak a cukorgyárak magánosítását világítja át, hanem felülvizsgálja az ország uniós csatlakozása óta a közösségi cukorreformok alkalmával képviselt magyar álláspontot és annak itthoni következményeit.

Jól elkésett az állami cukor!

Jól elkésett az állami cukor!

A lakossági bespájzolások miatt pang a hazai cukorpiac, az állami cukor pedig nem jókor jön. Cukorbaj a köbön, de azért egyesek  nyerhetnek az állami bizniszen.