Az ananász, mint státusszimbólum

Az ananász, mint státusszimbólum

Az ananász eredetileg Dél-Amerikából származik, de hamar eljutott Közép-Amerikába is, ahol a maják és az aztékok előszeretettel fogyasztották. Az európaiak akkor ismerték meg, amikor Kolumbusz egy karibi szigetről hazavitt néhány ládával a spanyol királyi családnak. Az arisztokrácia imádta az új, egzotikus gyümölcsöt, és bár erősen próbálkoztak a termesztésével, egészen az 1700-as évekig nem sikerült reprodukálni a melegházakban azt a hőmérsékletet és páratartalmat, amit az ananász szeret. Az Index cikke.

Büdös, de finom

Büdös, de finom

Az Egyesült Királyságban a történelemben először kerül kiskereskedelmi forgalomba a duriánok legszagosabb fajtája, a musang king.