Az EU az állattenyésztés stratégiai szerepét erősítené

Az EU az állattenyésztés stratégiai szerepét erősítené

Az Európai Parlament Mezőgazdasági Bizottsága szerint az állattenyésztés továbbra is meghatározó szerepet tölt be az Európai Unió élelmezésbiztonságában.

Agrárösztöndíjakkal az élelmezésbiztonságért

Agrárösztöndíjakkal az élelmezésbiztonságért

Hazánk a hétköznapokban jól hasznosítható, fontos mezőgazdasági ismereteket ad át a fejlődő országok leendő agrárszakembereinek. Abban hiszünk, hogy a problémákat helyben kell megoldani, és többek között egy sikeres ösztöndíjprogrammal segítjük a rászoruló országokat, miközben a kezdeményezés hazánk gazdaságának is hasznos – hangsúlyozta Belánszky-Demkó Zsolt, az Agrárminisztérium nemzetközi kapcsolatokért felelős helyettes államtitkára a FAO-ösztöndíjprogram ünnepségén.

Európában jó az élelmezésbiztonság

Európában jó az élelmezésbiztonság

Az élelmiszerellátó rendszerekre és a táplálkozásra vonatkozó önkéntes ajánlások tervezetét vitatják meg a világ élelmezésbiztonságával foglalkozó bizottság budapesti tanácskozásán.

Budapesti tanácskozás a FAO részvételével

Budapesti tanácskozás a FAO részvételével

A családi gazdaságok erősítése, az élelmezésbiztonság és a táplálkozás kérdései, valamint a klímaváltozás problémaköre is napirendre került  az  ENSZ Élelmezésügyi és Mezőgazdasági Világszervezete (FAO), valamint az Agrárminisztérium közös konferenciáján.

Tudásmegosztás a fejlődő országokért

Tudásmegosztás a fejlődő országokért

Az élelmezésbiztonsági célok megvalósítása a térségi mezőgazdasági fejlesztési projektek megerősítésén keresztül garantálható – emelte ki Tóth Katalin a Földművelésügyi Minisztérium nemzetközi kapcsolatokért felelős helyettes államtitkára az ENSZ Dél- Dél Együttműködés (UNOSSC) mezőgazdasági fejlesztési és élelmiszer-biztonsági kezdeményezésének magas szintű találkozóján.

Novemberben az öt alapvető élelmiszerből négy ára csökkent

Novemberben az öt alapvető élelmiszerből négy ára csökkent

November folyamán a legtöbb alapvető élelmiszerünk nemzetközi kereskedelmi ára csökkent, a cukrot kivéve, ellentételezve valamelyest az októberi emelkedést – olvasható az ENSZ Élelmezésügyi és Mezőgazdasági Szervezetének (FAO) sajtóközleményében.