
Nem mindig zöldebb, ami helyi? – Félrevezethet a származási címke
A vásárlók gyakran túlértékelik a származási hely szerepét.
Az ingadozó energiaárak fékezik a cégek versenyképességét
Kulcskérdéssé vált az energiabeszerzés – egyre több cég versenyképességét vetik vissza az ingadozó árak.
A cégek közel fele figyelembe veszi a fenntarthatósági szempontokat a beszállító kiválasztásánál
A vevők legtöbbször környezeti témában kérnek adatokat, ebből is kiemelkednek a hulladékgazdálkodás és az energiafogyasztás információi.
Kiadta 2021-es fenntarthatósági jelentését a Borsodi
A vállalat célja, hogy 2025-ig a 2016-os adatokhoz képest csaknem harmadával csökkentse a fajlagos energiafelhasználását.
Zöldülnek az új épületek Magyarországon
Szigorúbb energetikai követelményeknek kell majd megfelelniük az épületeknek, az energiafelhasználás mértékét folyamatosan csökkenteni kell az uniós szabályozás várható átültetését követően, 2020-ra pedig az épületeknek meg kell közelíteniük a nulla energiafelhasználást - tájékoztatta az Építési Vállalkozók Országos Szakszövetsége (ÉVOSZ) hétfőn az MTI-t.
A jövő családi háza az Öko City-n
A Construma építőipari szakkiállításon 24 cég termékeiből épült fel egy olyan bemutató lakóház, amelyben minden épületenergetikailag fontos elem megfelel a jövő követelményeinek - mondta Kárpáti József, az Öko City néven futó bemutató szervezője az MTI-nek a helyszínen.
Greennovatív fejlesztések a Tetra Paknál
Mindamellett, hogy jelentősen csökkenti saját és terméke ökológiai lábnyomát, a zöld beruházásoknak köszönhetően a budaörsi Tetra Pak gyár az elmúlt évek során 39%-kal csökkentette fajlagos energiafelhasználását, miközben 95%-kal növelte termelését.
Zöldül a világ
A nap-, a szélenergia és a biogáz kiaknázásra 257 milliárd dollárt fordítottak tavaly a világon, 17 százalékkal többet mint 2010-ben.
A zöld innováció talált pénz
Amikor már se marketingen, se béreken, se gyártáson, se receptúrán nem tud húzni a cég, akkor jön a spórolás az energián. "Az utolsó kapcsolja le a villanyt!"
Zöld benzinkutat avatott a MOL
Átadták a MOL első hazai zöld töltőállomását Budapesten, az Istenhegyi útnál. A beruházás mintegy 300 millió forintot tett ki. A jövő töltőállomásának homlokzatát és tetejét is örökzöld növények borítják, áramot pedig a kutak fölé magasodó napelemes szolárfa termel.
