
Már egy hónapja 2024 erőforrásait használjuk - augusztus 2. volt a túlfogyasztás napja
Ez volt az a nap, ameddig elhasználtuk a Föld egy éves készletét.
Augusztus 8-ra az emberiség felhasználta a Föld éves erőforrásait
Idén augusztus 8-ra esett a túlfogyasztás napja, vagyis mostanra használta el az emberiség a Föld éves erőforrásait. Keddtől már a bolygó tartalékai fogynak.
EU-átlag felett zöldülünk
Az európai középmezőnyben van a magyar vállalkozások, a lakosság és az önkormányzatok véleménye a fenntartható fejlődésről, emelte ki Vértes András, a GKI Gazdaságkutató Zrt. elnöke a Fenntartható Fejlődés Évkönyv 2010 kézikönyv csütörtökön Budapesten tartott sajtóbemutatóján.
