
Július végéig 70,5 milliárd forint folyt be az evából
Tavaly júliusig 82,6 milliárd forint, 2010-ben pedig 87,1 milliárdnyi bevétel folyt be az egyszerűsített vállalkozói adóból.
Zsugorodik az eva, de marad
Az evabevétel, amely az idén biztosan elmarad a 225 milliárd forintos előirányzattól, a Nemzetgazdasági Minisztérium (NGM) becslése szerint jövőre 123,2 milliárd forintra csökken. Az adó kivezetése egyelőre nincs napirenden.
Marad az eva is?
Az eva megmarad, és a kisvállalkozások számára választható lesz a két új adózási forma – mondta Balog Ádám adóügyekért felelős helyettes államtitkár a Duna Televízió Közbeszéd című műsorában. A kisvállalkozások 16%-os adója még alapkoncepció, a részleteket tárgyalásokon dolgozzák ki.
Huszonöt százalékra zuhan az eva?
„Ellenállhatatlan, kitűnő ajánlatot” tett a Fidesz-KDNP-frakció a kormányt képviselő gazdasági miniszternek – erről maga Matolcsy György számolt be a két kormánypárti frakcióvezetővel, Rogán Antallal és Harrach Péterrel közösen tartott csütörtöki sajtótájékoztatóján.
Mi jön jövőre az eva helyett?
Jövőre életbe léphet az evát felváltó új vállalkozói adó, ez a lehetőség a termeléssel foglalkozó társaságokat várja majd.
Mi jön majd az eva helyett?
Új adózási formán dolgozik a szaktárca, amely a most használt egyszerűsített vállalkozói adót váltaná fel.
„Disszidálnak” a régi evások
Csökkent az egyszerűsített vállalkozói adót (eva) használók köre: jelenleg 76 ezer evást tart nyilván az adóhivatal – írja a Magyar Nemzet. A lap szakmai körökből úgy értesült, hogy az evát elhagyó vállalkozók egy része külföldön, a környező országokban próbál szerencsét.
Új adóval váltják fel az evát
2013-tól fix, 9 százalékos kedvezménnyel kompenzálja a 27 százalékos szociális hozzájárulási adóból az állam azokat a munkáltatókat, akik szakképesítést nem igénylő munkakörben foglalkoztatnak minimálbéren dolgozókat – mondta Balog Ádám, a Nemzetgazdasági Minisztérium adóügyekért felelős helyettes államtitkára a Portfolio.hu-nak egy interjúban.
A kormány és a frakció is 37 százalékos evát akar
A kormány és a Fidesz-frakció is azt támogatja, hogy 37 százalék legyen az egyszerűsített vállalkozói adó, az eva adómértéke 2012-ben.
Már/még senki sem tudja, mennyi lesz az eva kulcsa
A Fidesz még várja a kormány számítását azzal kapcsolatban, hogy az egyszerűsített vállalkozói adó, az eva esetében mekkora adómértéket tart optimálisnak 2012-re.
