Zöldül a hazai agrárium

Zöldül a hazai agrárium

Április 22-én világszerte a Föld napját ünneplik, amelynek során kiemelt figyelmet kap a bolygó természeti környezetének megóvása. Ehhez az agrárium a megújulóenergia-források használatával járulhat hozzá. A magyarországi mezőgazdaságban egyre inkább teret nyer a nap-, a szél-, a geotermikus energia, illetve a biomassza alkalmazása.

Geotermális energia a növényházi termelésért

Geotermális energia a növényházi termelésért

Növelni kellene a biztonságos, jó minőségű és időzített termékeket biztosító növényházi termelést, a belföldi ellátás bővítése és az export növelése a geotermális energia fokozottabb felhasználásával lenne biztosítható - mondta Farkas Sándor, az Agrárminisztérium (AM) parlamenti államtitkára egy szakmai fórumon, Budapesten.

Folytatja miskolci projektjét a PannErgy

Folytatja miskolci projektjét a PannErgy

A PannErgy megkezdte Miskolcon a geotermikus projekt második fázisának kivitelezését - közölte a társaság az MTI-vel hétfőn.

Kiterjesztik a szelektív hulladékgyűjtést Miskolcon és környékén

Kiterjesztik a szelektív hulladékgyűjtést Miskolcon és környékén

Kiterjesztik a szelektív hulladékgyűjtési rendszert Miskolcon és a közelében lévő harminchat településen, a csaknem 3,7 milliárd forintos beruházás kivitelezése márciusban megkezdődik, és a tervek szerint a jövő év első negyedévében elkészül - mondta Pfliegler Péter, a város alpolgármestere csütörtökön Miskolcon, sajtótájékoztatón.

Elkészült a Pannergy első szakasza

Elkészült a Pannergy első szakasza

A Borsod-Abaúj-Zemplén megyei Kistokaj határában kedden adták át a Pannergy Nyrt. 7,5milliárd forintos miskolci geotermikus projektjének első szakaszát.