A világ egyik fele túl sokat eszik

A világ egyik fele túl sokat eszik

Október tizenhatodikán van az ENSZ élelmezési világnapja. Az élelmezési világszervezet, a FAO szerint nem elég növelni a megtermelt élelem mennyiségét, hanem nagyon fontos a vitaminok, ásványi anyagok bevitelére is figyelni, változatosan kell étkezni. A szervezet javaslata szerint új növényeket kell kifejlesztenünk és nagyon kevés pénzt befektetve is hatalmas eredményeket érhetünk el.