Ki kell törni a laboratórium elefántcsonttornyából!

Ki kell törni a laboratórium elefántcsonttornyából!

Míg az első nap fókuszában a közétkeztetést érintő fontos kérdések álltak, az eddigi legsikeresebb Hungalimentaria konferencia második munkanapján az élelmiszer-biztonság területét érintő előadások után, a kerekasztal-beszélgetésen a kommunikáció és a tájékoztatás fontossága, illetve egy a piaci és a hatósági laboratóriumokkal közös adatbázis kialakításának lehetősége is szóba került.

Az élelmiszer-biztonság ünnepe

Az élelmiszer-biztonság ünnepe

A szakma összefogására, a laboratóriumok eredményeire, a kockázatcsökkentésre és a tájékoztatás fontosságára hívták fel a figyelmet a hatóságok és a minisztérium képviselői a 10. alkalommal megrendezett Hungalimentaria konferencia és kiállítás megnyitóján. Az április 22-23-án rendezett tanácskozás első napjának egyik legfontosabb témája a közétkeztetésben szerzett, sajnos nem túl pozitív tapasztalatok ismertetése volt.

Beszámoló a Hungalimentaria 2011 konferenciáról

Beszámoló a Hungalimentaria 2011 konferenciáról

A Hungalimentaria konferencia-sorozat 16 évvel ezelőtt, 1995 tavaszán indult útjára. Első szervezői a Magyar Élelmezésipari Tudományos Egyesület (MÉTE) és az Országos Élelmiszervizsgáló Intézet (OÉVI) munkatársai voltak: Dr. Sas Barnabás igazgató főállatorvos (OÉVI), Dr. Erdész Sándor elnök (MÉTE Minőségügyi Klub), Tabajdiné Dr. Pintér Vera mikrobiológus (OÉVI).