
Hatalmasat ugrott a baromfihúsimport
Több mint 16 százalékkal 105 ezer tonnára csökkent az év első hét hónapjában a magyar baromfihús exportja, miközben a húsimport 84 százalékkal 42 ezer tonnára bővült – írja hétfői számában a Világgazdaság a Agrárgazdasági Kutató Intézet adataira hivatkozva.
Feloldhatják az orosz hústilalmat
A Földművelésügyi Minisztérium szerint hamarosan feloldhatják az egyes baromfihús, valamint hőkezelt és tartósított sertéshústerméket exportáló magyar húsipari cégekkel szemben bevezetett tilalmat az orosz hatóságok, két üzemmel szemben már feloldották a korlátozást.
Túl drága a magyar hús?
A húsipari szakmai szervezetek szerint a sertés- és a baromfihús, valamint az ezekből készült hústermékek általános forgalmi adójának (áfa) 5 százalékra csökkentése nélkül a hús- és baromfiipar termelése nem növelhető, sőt talpon maradása is kétséges.
Minimum minden harmadik kiló hús feketén kerül a boltokba
- Azokon a vágóhidakon, ahol folyamatos az ellenőrzés, nem fordulhat elő csalás: feketén, bizonytalan eredetű állat vágása. Ezek szerint a vágókapacitás 40 százalékát nem ellenőrzik a hatóságok, mert ennyire taksálják a húspiac fekete részét - írja a szabadfold.hu.
