Tüntetést tartottak a szőlőtermelők

Tüntetést tartottak a szőlőtermelők

A Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal az eddiginél is jobban védje a magyar termékeket az országban, köztük a magyar borokat - ezt kérték azok a tüntetők, akik a Nébih Borászati és Alkoholos Italok Igazgatósága előtt demonstráltak szerdán, Budapesten.

Tovább egyeztetnek az olasz importborok zárlatáról

Tovább egyeztetnek az olasz importborok zárlatáról

Az ügy megnyugtató rendezése érdekében zajlik a magas szintű egyeztetés az olasz importborok zárlatával kapcsolatban  – közölte a Földművelésügyi Minisztérium (FM) az MTI érdeklődésére kedden.

Tüntetést szerveznek az alföldi borászok

Tüntetést szerveznek az alföldi borászok

Kilátástalannak érzik a helyzetüket az alföldi bortermelők, mert erősen lenyomja a minőségi hazai termék árát, hogy csak Olaszországból az elmúlt évben 630 ezer hektoliter olcsó bort importáltak hazánkba. (A teljes éves magyar bortermelés 3 millió hektó körül van.) Az elkeseredett gazdák augusztus 12-ére tüntetést szerveznek az olasz nagykövetség és az Országos Borminősítő Intézet épülete elé. Mind több magyar szőlőtermelő kénytelen egyébként szlovák és cseh borászoknak eladni a kiváló termést, ezzel is helyzetbe hozva a világpiacon már konkurenciaként megjelenő két "sörös" országot.

„Borrazziát” tart a NAV

„Borrazziát” tart a NAV

A Nemzeti Adó- és Vámhivatal Prés 2014 elnevezéssel országos ellenőrzés-sorozatot indított a borpiac védelme érdekében azzal a fő céllal, hogy megakadályozza az Európai Unió tagállamaiból tartályban szállított borok illegális forgalomba hozatalát – közölte az adóhivatal csütörtökön az MTI-vel.