A kötelező betétdíj tönkreteheti a szelektív gyűjtést

A kötelező betétdíj tönkreteheti a szelektív gyűjtést

Az egyszer használatos italcsomagolásokra bevezetett betétdíj felszámolná a szelektív hulladékgyűjtést és indokolatlan többletköltségeket jelentene az államnak és a gazdaságnak – hangzott el a RECOMPLEX Egyesülés által szervezett konferencián. Bár döntés még nem született, a kötelező betétdíj bevezetésére irányuló javaslatot fontolgat a szaktárca. Az európai tapasztalatok azt mutatják, hogy a betétdíjas rendszer kiépítése és fenntartása drága, és a csomagolási hulladék mindössze 10-15 százalékának kezelésére alkalmas.

Brau Beviale 2010

Brau Beviale 2010

Kiküldött munkatársunk beszámolója a Brau Beviale 2010  júniusi, nemzetközi sajtótájékoztatójáról, Prágából. (Az Élelmiszer július-augusztusi számában megjelent cikk teljes terjedelmű változata.)