
Milliárdos csalások a cukoráfával
Áfacsalás útján kerül a boltokba a cukor nyolcvan-kilencven százaléka, beleértve a Kaposváron gyártott termékek jelentős részét is – állítja a Magyar Cukor (MC) Zrt. termelési vezérigazgató-helyettese. A Magyar Nemzet beszámolója.
Átadták a kaposvári cukorgyár új cukorsilóját
Kedden ünnepélyesen átadták a Magyar Cukor Zrt. kaposvári cukorgyárának új cukorsilóját. A hatvanezer tonna cukor tárolására alkalmas hipermodern létesítmény hárommilliárd forintos beruházással készült. A kaposvári cukorgyár az ország egyetlen működő cukorgyára, amely évi 105 ezer tonna cukrot gyárt, és ezzel a belföldi szükséglet hozzávetőleg egyharmadát fedezi. A vásárlók a cég termékeit „Koronás Cukor” márkanéven vásárolhatják meg a kereskedelemben.
Egyedülálló fejlesztés az utolsó magyar cukorgyárban
Megépült a harmadik biogázfejlesztő fermentor (erjesztőtank) a kaposvári cukorgyárban; ezzel és a már meglévő két fermentorral együtt a feldolgozáshoz szükséges energiaigényének 80 százalékát tudja biztosítani Magyarország egyetlen működő cukorgyára. A szakemberek öt évvel ezelőtt indították el a világon egyedülálló vállalkozást.
Mozambiki nádcukor érkezik a kaposvári cukorgyárba
Már megérkezett a koperi kikötőbe a 22 ezer tonna mozambiki nyers nádcukor, amelyet napokon belül a kaposvári cukorgyárban dolgoznak fel – írja a Somogyi Hírlap. A gyári technológia alkalmas a termék fogadására, nemrég csaknem 100 millió forintért fogadóállomást alakítottak ki a Magyar Cukor Zrt. üzemében.
