
Vékonyfilmes napelempark épült Bojton
Szolárpark épült a hajdú-bihari Bojton: a 395 millió forint összköltségű beruházás 60 százalékát a Környezet és Energia Operatív Program pályázatán nyerte a beruházó BPYSOLAR Kft. – közölte a cég szerdán az MTI-vel.
10 uniós év a környezetvédelemben
Magyarország európai uniós csatlakozása óta jelentős változások történtek a vizek, a talaj és a levegő minőségének védelme, a települési szennyvízelvezetés és -tisztítás, a hulladékgazdálkodás, illetve a természetvédelem területén is - derül ki a Vidékfejlesztési Minisztérium (VM) összegzéséből, amelyet az MTI kérdésére készített az EU-csatlakozás tizedik évfordulójára. A szaktárca hangsúlyozta: a csatlakozás óta valamennyi környezetvédelmi szakterületen elsődlegesek voltak az uniós tagsággal összefüggő feladatok, a jogalkotás, a szabványosítás, a hozzájuk kapcsolódó hatásvizsgálatok elvégzése, az intézményi háttér átalakítása.
Biogáz üzem épül Balassagyarmaton
Közel másfélmilliárd forintos beruházásban épít biogáz üzemet a Sinergy Kft. Balassagyarmaton, ez biztosítja majd a szennyvíztelep, a kábelgyár és a strand olcsó fűtését - tájékoztatta az MTI-t a cég értékesítési és projektfejlesztési divíziójának vezetője kedden.
Napkollektort állami támogatással - újra lehet pályázni!
Újra pályázhatnak vállalkozások és egyéb szervezetek megújuló energiaforrás hasznosítással kombinált épületenergetikai fejlesztésekre, a KEOP-2011-4.9.0 kódszámú kiírás keretében - közölte az NFÜ.
