
Útmutató készült az élelmiszerek kettős minőségének vizsgálatához
A Nébih állította össze a kiadványt.
Azonos termékeknél a nyugati áru minősége nem lehet jobb májustól
Lehet, hogy az eddig azonosként forgalmazott különböző minőségű két termék egy márka két változataként kerül majd a polcra.
Tavasz végétől bírságolható a kettős minőség
A tárca által az MTI-hez kedden eljuttatott közlemény szerint az államtitkár jelezte: a jótállás-szavatosság szabályozásának tavaly januári teljes megújítása óta a legjelentősebb előrelépés a magyar fogyasztók jogainak erősítésében, hogy hátrányos megkülönböztetésüket hamarosan akár félmilliárdos bírsággal szankcionálhatja majd a hatóság.
Bővülő kiskereskedelem, rekordokat döntő online értékesítés
A boltok többsége betartja az élelmiszerárstopot, rekordokat dönt az online kereskedelem, és május végén hatályba lép a kettős minőség tilalmát kimondó, szankcionálását lehetővé tevő uniós rendelkezés - ezekről is beszélt Cseresnyés Péter, az Innovációs és Technológiai Minisztérium kereskedelempolitikáért felelős államtitkára.
Jövőre lép hatályba a kettős minőséget szankcionáló jogszabály
A jogszabályok 2022. májusában lépnek hatályba. Várható, hogy az ilyen kereskedelmi gyakorlatot folytató vállalkozások súlyos bírságra számíthatnak. E szabályok élelmiszerek tekintetében történő gyakorlati alkalmazása ugyanakkor jelenleg még számtalan kérdést vet fel. A Schönherr Hetényi Ügyvédi Iroda segítségével járjuk körbe a részleteket.
Lezárult a Nébih kettős minőséget vizsgáló kutatása
Lezárult a Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal (Nébih) hároméves projektje, amelynek egyik fő célja az élelmiszerek kettős minőségének vizsgálata, a jelenséggel kapcsolatos tapasztalatok gyűjtése volt - közölte a hatóság az MTI-vel.
Egy év múlva már szankcionálható lesz a kettős minőség
Egy év múlva, 2022. május 28-án lép hatályba a kettős minőség szankcionálását lehetővé tevő törvényi előírás. Jövő nyártól tisztességtelen kereskedelmi gyakorlat miatt akár félmilliárd forint bírságot is kaphat a magyar vásárlóknak rosszabb árucikket kínáló multi - hívta fel a figyelmet közleményében az Innovációs és Technológiai Minisztérium (ITM).
Szankcionálható lesz a kettős minőség
Tisztességtelen kereskedelmi gyakorlatként lesz szankcionálható a kettős minőség - mondta az Innovációs és Technológiai Minisztérium (ITM) kereskedelempolitikáért és fogyasztóvédelemért felelős államtitkára a tárca törvénymódosítási javaslatát ismertetve Budapesten.
Kettős mérce: új ellenőrzéssorozat indul
Újabb, kiterjedtebb ellenőrzés-sorozatot indít az agrártárca az eltérő minőségű élelmiszerek ügyében – tudta meg a Magyar Nemzet. A projekt részeként három országban összesen 280 termék összetételét és minőségét fogják megvizsgálni, a folyamatba pedig a gyártókat is bevonják a szakemberek. Mivel az idén Brüsszelben elfogadták a tisztességtelen kereskedelmi gyakorlatról szóló irányelv módosítását – amely lehetőséget biztosít a tagállami szankciók bevezetésére –, ezért az ellenőrzések további turpisságokra derítenek fényt, itthon is szigorú fellépésre számíthatnak az érintettek.
Kettős minőség: Románia akár birságolhat is
Az üzleti forgalom négy százalékáig terjedő birsággal büntetnék Romániában azokat a cégeket, amelyek a másutt forgalmazottnál gyengébb minőségű termékeket értékesítenek Romániában azonos márkanév alatt.
Kettős minőség: román tapasztalatok
A román fogyasztóvédelmi hatóság a nyugat-európai és romániai élelmiszerek 23 százalékánál talált eltérést a termékek összetételét illetően - jelentette ki kedden Paul Anghel, a hatóság vezérigazgatója.
Kettős minőség: vége az uniós vizsgálatnak
Nincsenek bizonyítékok arra, hogy kelet-nyugati megosztottság alakult volna ki az élelmiszeripari termékek minőségében, az eltérő összetételű, de azonos vagy hasonló csomagolású áruk előfordulása nem mutat egyértelmű területi mintázatot - írta hétfői jelentésében az Európai Bizottság.
Kettős minőség: Csehország bekeményít
A cseh kormány jóváhagyta az élelmiszertörvény módosítását, miszerint ezentúl tilos lesz az azonos csomagolású, de eltérő minőségű élelmiszerek árusítása Csehországban - közölte a cseh kormányhivatal a Twitteren.
Nincs többé kettős mérce
Több mint két éve került fókuszba a kettős minőségű élelmiszerek ügye. Több vizsgálat is bizonyította a jelenség létezését, amelyet végül elismert az Európai Bizottság, és annak elnöke Jean-Claude Juncker is. Most egy újabb fontos lépés történt az ügyben.
