
Kozák Ákos távozik a GfK-tól
„A GfK élén töltött három évtized hihetetlenül sikeres korszak volt számomra, az életem szerves része. Rengeteg öröm ért, és persze voltak negatív élményeim is. Az utolsó néhány év volt hektikus, amikor a nemzetközi vállalat új befektető kezébe került, és komoly átalakítások kezdődtek. Ez a befektető ugyanaz, aki korábban a Nielsent vette meg” – mondja a Márkamonitor által készített interjúban.
Fizetésünk harmadát költjük élelmiszerre
A kilencvenes évek közepén a hazai háztartások nagyjából egyharmadnyi fizetést áldoztak élelemre, és ez a mutatószám mára sem változott sokat (25%), mely jól mutatja, hogy a fogyasztás szerkezetváltása, ami egyben a gazdaság modernizációját is jelenti, lassan halad előre. Ennek eredményeként mára harmadannyi időt töltünk hipermarketekben, mint tíz éve, és fogyasztási szokásaink megváltozása már minden ágazatra jelentős hatással van, így a turisztikai szegmensre is – emelte ki előadásában Kozák Ákos, a GfK Hungária igazgatója, a BGF docense a Kiterjesztett marketing konferencián.
Vevőket hoz az üzletekbe az ősz?
Van remény: a fogyasztók bizalmának növekedése azt sejteti, hogy a második félévben újra költeni fognak a polgárok a boltokban – hangzott el a Magyar Marketing Szövetség konferenciáján. A változó környezetre ugyanakkor fel kell készülnie az értékesítést tervezőknek – a tudatosabb fogyasztásnak köszönhetően például veszélybe kerültek az impulzus-vásárlások.
Úton van a fogyasztói hatalomátvétel
A gazdaság eseményeit a politikusok akarják irányítani, de valójában a fogyasztók jelölik ki az utat − véli Kozák Ákos, a GfK Piackutató Intézet ügyvezető igazgatója. Véleménye szerint a gazdaságban a fogyasztói hatalomátvétel még várat magára, de már nem sokáig - írja a napi.hu.
Új elnök a Magyar Marketing Szövetség élén
A Magyar Marketing Szövetség nemrég tartott tisztújító közgyűlésén lemondott Kozák Ákos elnök és az általános alelnök, Dr. Simon András is. Az új elnök a HM EI Zrt.-től érkezett - számol be a mediapiac.com
