
Rekordértékű hamisított élelmiszert foglaltak le Európában
95 millió euró értékben foglaltak le hamisított vagy lejárt élelmiszert világszerte.
Nem léphettek olajra a cukorral sem
Száz tonna étolajat és 48 tonna kristálycukrot foglalt le a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV), mert egy élelmiszer-kereskedő cég úgy próbálta kijátszani az uniós áfaszabályokat, hogy hamis adatokkal rögzítette a szállítmányt - közölte a NAV.
5 tonna távol-keleti élelmiszert foglalt le a NÉBIH
A Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal (NÉBIH) Kiemelt Ügyek Igazgatósága (KÜI) szakemberei 2013. január 30-án – két, egymástól független akció során – 5000 kg távol-keleti élelmiszer, valamint 72 000 liter növényvédő-szer forgalmazását tiltották be. Az élelmiszereknél a termékek eredete nem volt nyomonkövethető, míg a növényvédő-szer esetében a gyártási időt nem tűntették fel.
Nagy mennyiségű lejárt édességet foglaltak le a hatóságok
A Szabolcs-Szatmár-Bereg Megyei Nemzeti Adó- és Vámhivatal Igazgatósága és a Szabolcs-Szatmár-Bereg Megyei Kormányhivatal Élelmiszerlánc-biztonsági és Állategészségügyi Igazgatósága együttes ellenőrzése során közel 6650 kg mennyiségű lejárt édességet foglalt le egy mándoki üzemben.
Rekordértékű hamis játékot foglalt le a NAV
Az elmúlt napokban rekord 54 millió forint értékű hamis játékot és 18 millió forint értékű magyar adójegy nélküli cigarettát foglalt le a NAV.
Iszonyú mennyiségű hamis bioélelmiszer kerülhetett a piacra
Az olasz pénzügyőrség hét embert vett őrizetbe és két és fél ezer tonna árut foglalt le a római hatóságok keddi bejelentése szerint az európai országokba – köztük Magyarországra – exportált bioélelmiszerek hamisítói ellen indított akciója során.
Sárgára festett csirkéket foglaltak le
Csaknem másfél tonna színezett, vagyis hamisított csirkét foglaltak le kedd hajnalban a rendőrök és az állategészségügyi hatóság emberei. Csaknem másfél tonna színezett, vagyis hamisított csirkét foglaltak le kedd hajnalban a rendőrök és az állategészségügyi hatóság emberei.Csaknem másfél tonna színezett, vagyis hamisított csirkét foglaltak le kedd hajnalban a rendőrök és az állategészségügyi hatóság emberei.
