
Zöld oktatási innováció három felsőoktatási intézménytől
A Szent István Egyetem, a Nyíregyházi Főiskola és a Nyugat-magyarországi Egyetem Budapesten, sajtórendezvényen mutatta be azt a három intézmény összefogásával megvalósuló, mintegy 864,18 millió forintnyi Európai Uniós támogatású projektet, amely a fenntartható mezőgazdálkodáshoz (hulladékgazdálkodáshoz, szennyvízkezeléshez, megújuló energiaforrásokhoz) kötődő, gyakorlatorientált képzési rendszereket kínálna a felsőoktatásban tanulók számára.
Nincs népszavazás a „zöld energiáról"
A Nemzeti Választási Bizottság (NVB) keddi ülésén nem hitelesítette a megújuló energiaforrások telepítésével összefüggő népszavazási kezdeményezést.
Környezettudatos fesztivált szerveznek hétvégén Budapesten
Kétnapos programra várja a környezettudatosság iránt érdeklődőket a hétvégén a MagNet Közösségi Házban a ZöldMag fesztivál, amelyen a fenntartható háztartásokról és az ökoéletmódról szerezhetnek hasznos ismereteket az érdeklődők.
Kiakadtak a szélenergiások
A megújuló energiáknak és a szélenergiának nagyobb szerepet kell adni a 2030-ig szóló energiastratégiában a hazai szélenergia termelőket tömörítő szervezet szerint.
A klímaváltozás elleni fokozódó harc hatmillió munkahelyet teremthet
Az Európai Unióban akár 6 millió új munkahely is létrejöhet 2020-ig, ha az unió 20 százalékról 30 százalékra változtatja az üvegházgázok kibocsátásának csökkentésére vonatkozó célját – mutatta ki egy nemzetközi kutatócsoport, amelynek vezetői kedden Budapesten mutatták be a német külügyminisztérium megbízásából végzett vizsgálat eredményeit.
A zöld gazdaság mint gyógyír
A Nemzetgazdasági Minisztérium energia- és klímapolitikai kérdésekkel foglalkozó helyettes államtitkára elmondta: a mostani gazdasági válság nem csupán a szegényebb, felzárkózó országokat érintette, hanem a gazdagabbakat is, hiszen Amerikából, a legerősebb gazdaságból indult ki.
Újra zöldül a világ
A dokumentum szerint középtávon nőnek a szektorba irányuló beruházások, és mint arról a párizsi Le Monde beszámolt, a zöld beruházásokat ösztönző REN21 nemzetközi hálózat is megállapította, hogy „a megújuló energia a gazdasági recesszió ellenszele, a kőolaj árának csökkenése és a nemzetközi klímaegyezmény hiánya ellenére is jól tartotta pozícióit.”
