
Agroverzum nyílt Martonvásáron
Átadták a Magyar Tudományos Akadémia Agroverzum Tudományos Élményközpontját. Az MTA első tudománykommunikációs intézménye egy csaknem tízmilliárd forintos agrártudományos projekt része.
Aszályindexet dolgoztak ki az MTA Agrártudományi Kutatóközpont munkatársai
Napi léptékű aszályindexet dolgoztak ki az MTA Agrártudományi Kutatóközpont munkatársai. A mutatószám egy adott növénytípus tulajdonságait is figyelembe véve, ötfokozatú skálán határozza meg az adott növényi állomány aszálykitettségét.
Remekeltek a tokaji és szekszárdi borok az MTA bormustráján
Tizenhárom magyar és egy határon túli borvidék 116 bora közül választották ki a Magyar Tudományos Akadémia (MTA) idei borversenyének legjobb tételeit, amelyek között ezúttal többségben voltak a tokaji és a szekszárdi borok.
„Molekuláris szinttől a termesztésig”
A kormány 7,8 milliárd forintos támogatásával új agrár-nnovációs központ épülhet Martonvásáron - jelentette be Lovász László, a Magyar Tudományos Akadémia (MTA) elnöke szerdán Budapesten, aki az MTI-nek elmondta: ha jövőre, hároméves elnöki mandátuma lejártával jelölik, szívesen folytatná a munkát a szervezet élén.
Magyarország 25 millió embert is elláthatna élelemmel
Magyarország agárpotenciálja szerint akár 25 millió embert is el tudna látni élelmiszerrel a mostani 9,9 millió helyett – mondta Balázs Ervin, az MTA Agrártudományi Kutatóintézet (MTA ATK) főigazgatója az mta.hu-nak adott interjúban. Szerinte Magyarország nem teljesen használja ki a mezőgazdaságában rejlő lehetőségeket, beleértve az agrártudományi kutatások eredményeinek hasznosítását.
Az MTA Bora 2015
Negyvenöt hazai pincészet és borászat 110 bora vett részt a Magyar Tudományos Akadémia által idén 6. alkalommal meghirdetett bormustrán, közülük hét viselheti egy éven keresztül "Az MTA Bora" címet.
Multidiszciplináris vízkonferencia Budapesten
A víz egyszerre jelent ellátási kérdést, gazdasági és ipari problémát, egészségügyi, szociális, környezetvédelmi és ma már nemzetbiztonsági kérdést is - jelentette ki Áder János köztársasági elnök a szerdán kezdődött Multidiszciplináris Vízkonferencián Budapesten.
