
Demján üzent: menesztené Lázárt és Vargát
Az üzletember szerint a multiellenes törvénycsomag miatt nincs helyük a közéletben.
Újabb kormányzati roham készül a multinacionális kiskereskedelmi láncok ellen?
Az élelmiszerbotrányra hivatkozva újabb, a külföldi tulajdonú élelmiszerláncokat durván sújtó javaslatcsomagot nyújtott be a kormánynak Lázár János és Varga Mihály. Az Index megszerezte az előterjesztést, amely szerint többek között évi 20 milliárd forintot szednének be az áruházaktól a parkolásért, kötelezően felvetetnének embereket a boltokba, durván beszabályoznák, hogy mennyi pénzt költhetnek reklámra a cégek és megsarcolnák az áruházak ingyenes buszjáratait is. (A Miniszterelnökség reakciójával FRISSÍTVE.)
Kettős mérce: még nem tudni, mit vizsgálnak
Nem hozza nyilvánosságra egyelőre a Földművelésügyi Minisztérium (FM) annak a körülbelül száz élelmiszerterméknek a listáját, amelyet abból a szempontból vizsgálnak meg, hogy „kettős mércét” alkalmaznak-e a magyar fogyasztók kárára a multinacionális vállalatok. Részleteket az átfogó ellenőrzés eredményeiről ígér a tárca, leghamarabb március második felében.
Csehországba is átcsapott az élelmiszerbotrány
Szlovákia és Magyarország után Csehországnak is elege lett a megkülönböztetésből, hogy a multik az országba a gyengébb minőségű termékeket adják el – számol be a portfolio.hu. Csehország a többi régiós országgal együtt az Európai Uniónál próbál fellépni a kettős mérce ellen.
Az ÉFOSZ és a Márkaszövetség közös nyilatkozata
A két szervezet üdvözli az FM illetékes államtitkára, Zsigó Róbert mai bejelentését, miszerint a NÉBIH az élelmiszer-ágazat szinte valamennyi termékkörét érintően mintegy 100 élelmiszer összetevőire vonatkozó összehasonlító vizsgálatot fog végezni, mind a termékek összetevőire, mind érzékszervi tulajdonságaikra vonatkozóan.
Lidl: Sokszorosan díjazott minőség
2016-ban 5000 termékvizsgálatot, 100 szállítói auditot végeztek Magyarországon.
ALDI sajátmárkás termékek: minden országban egyforma minőség
„Minden esetben megbízható és magas minőségű termékek, kedvező áron.”
A Nestlé Hungária Kft. állásfoglalása
Magyarországon a Nestlé Hungária az európai regionális gyárakkal közösen úgy alakítja ki a termékei receptúráját, hogy azok megfeleljenek a hazai fogyasztói igényeknek és a legmagasabb minőségi előírásoknak.
Az OKSZ támogatja a jó minőségű élelmiszerek forgalmazását
Az OKSZ elnöksége 2017. február 17-i ülésén áttekintette az egyes élelmiszermárkák országonként tapasztalt eltérő minőségének kérdéseit, melyre a hatósági vizsgálat világított rá.
A fogyasztók eltérő ízlésére is reagálnak az élelmiszermárkák
Ugyanazon márkák akár eltérő tartalommal is kikerülhetnek a kereskedelem polcaira – többek közt erre utalnak a magyar élelmiszerbiztonsági hatóság vizsgálatai. A híradásokban említett márkák gyártói azonban minden esetben a jogszabályi előírásoknak megfelelően, átlátható és etikus módon állítják elő ismert és közkedvelt termékeiket. Az egyes termékek közötti érzékszervi különbségek oka a vizsgált minták eltérő lejárati idejében vagy eltérő tárolási körülményeiben is kereshető – fogalmaz a Magyar Márkaszövetség közleménye.
A multik ebben nem versenyezhetnek a kiskereskedőkkel
A kisebb üzletek előnye a friss áruban és a különleges termékekben. A kistelepüléseken megőrizték jelentőségüket, munkát adva több százezer embernek.
Ezért nehéz bekerülni a multikhoz Magyarországon
Bár a Magyarországon dolgozó multinacionális cégek elégedettek a magyar beszállítóikkal, máig előfordul, hogy a nem megfelelő nyelvtudás miatt bukik valaki egy szerződést. Sok kkv maga alatt vágja a fát azzal, hogy nem hajlandó együttműködni a vetélytársaival, miközben egyedül nem, együtt pedig lenne esélyük beszállítóvá válni.
Multinál dolgozik minden negyedik magyar
Májusban 1,6 millióan dolgoztak teljes munkaidőben a versenyszférában, és 413 ezren álltak alkalmazásban többségében külföldi tulajdonú cégnél. Noha a Magyarországon működő cégeknek – darabszámra – mindössze 3,3 százaléka van külföldi kézben, a teljes munkaidőben a versenyszférában dolgozók negyedét foglalkoztatják, illetve az összes árbevétel és beruházás felét mondhatják magukénak – ismerteti a szerdai Napi Gazdaság.
Sorra szerződünk a multikkal
Nemcsak a Coca-Colával, hanem további, hazánkban jelenlévő világcégekkel is stratégiai megállapodást kíván kötni a közeljövőben a Nemzetgazdasági Minisztérium.
