A Tesco-egér nagyegér, a CBA-egér nincsegér

A Tesco-egér nagyegér, a CBA-egér nincsegér

A multiellenesség nem hungarikum – hangzott el a Világgazdaság Multik nélkül nem megy című konferenciáján. Volt, aki úgy fogalmazott: „ha nekem ki kéne állnom Michael Jordan ellen kosaraznom, nagyon utálnám”. Más hozzászólók a bűnbakképzés jelenségére hívták fel a figyelmet, amelyben a külföldi cégek célkeresztben állnak.

A multik szeretnének beszélgetni a kormánnyal

A multik szeretnének beszélgetni a kormánnyal

Párbeszédet, partnerséget szeretnének a multik a kormánnyal, hiszen fontos a befektetési környezet minősége, s Magyarország nem rossz befektetési lokáció mind a mai napig. Ezt hangsúlyozta a Világgazdaság konferenciáján előadásában Havas István, az Amerikai Kereskedelmi Kamara (AmCham) elnöke, az Ernst&Young vezérigazgatója.

„Tetszettek volna magyar Tescót csinálni”

„Tetszettek volna magyar Tescót csinálni”

Miért nem szeretik ma Magyarországon a multikat? Ez volt a Világgazdaság konferenciája első kerekasztal-beszélgetésének központi kérdése. Mikola Gergely, a Magyarországi Brit Kereskedelmi Kamara elnöke arra kérdezett vissza: miről szól ez a többes szám, kik nem szeretik a multikat.

Nem utálni kellene a multikat, hanem tanulni tőlük

Nem utálni kellene a multikat, hanem tanulni tőlük

A multiellenesség nem globális, hanem magyar betegség, a kkv-k gyengesége ugyancsak nem általános, szintén magyar sajátosság – mondta el Hegedűs Zoltán Világgazdaság Patrióta gazdaságpolitika konferenciasorozata keretében zajló tanácskozáson.