
A magyar kkv-k exportképességét növelné a kormány
A kormány egyik célja az, hogy nőjön a kis- és középvállalkozások exportja, ezért támogatja a vállalkozásokat abban, hogy minél nagyobb számban vegyék igénybe az ösztönzőrendszer eszközeit - közölte a Külgazdasági és Külügyminisztérium (KKM) államtitkára az Exportra fel! című fórumon kedden, Zalaegerszegen.
A kormány kiáll a Tesco mellett
A Tesco jelenleg több mint 1300 vállalkozással működik együtt, termékeinek mintegy 80 százaléka Magyarországon bejegyzett szállítótól származik – emlékeztetett a nemzetgazdasági miniszter, aki Volner János képviselőnek válaszolt.
A multik ebben nem versenyezhetnek a kiskereskedőkkel
A kisebb üzletek előnye a friss áruban és a különleges termékekben. A kistelepüléseken megőrizték jelentőségüket, munkát adva több százezer embernek.
Stratégiai megállapodást kötne a multikkal Szijjártó
Stratégiai megállapodásokat köt a kormány a közeljövőben a Magyarországon jelen lévő külföldi tulajdonú nagyvállalatokkal annak érdekében, hogy ezek a cégek nyereségük minél nagyobb részét újra hazánkban fektessék be - közölte Szijjártó Péter külügyi és külgazdasági államtitkár pénteken a Gazdasági Rádió műsorában.
Orbánnak csak a jó multik kellenek
A miniszterelnök a Vas Népének adott interjút. Mivel pénteken a Nestlé bokrétaünnepségén arról is beszélt, hogy a jó multik mellett olyanok is vannak, amelyeket nem látna szívesen, az újságíró rákérdezett, ezt hogyan is érti.
Multinál dolgozik minden negyedik magyar
Májusban 1,6 millióan dolgoztak teljes munkaidőben a versenyszférában, és 413 ezren álltak alkalmazásban többségében külföldi tulajdonú cégnél. Noha a Magyarországon működő cégeknek – darabszámra – mindössze 3,3 százaléka van külföldi kézben, a teljes munkaidőben a versenyszférában dolgozók negyedét foglalkoztatják, illetve az összes árbevétel és beruházás felét mondhatják magukénak – ismerteti a szerdai Napi Gazdaság.
Nem utálni kellene a multikat, hanem tanulni tőlük
A multiellenesség nem globális, hanem magyar betegség, a kkv-k gyengesége ugyancsak nem általános, szintén magyar sajátosság – mondta el Hegedűs Zoltán Világgazdaság Patrióta gazdaságpolitika konferenciasorozata keretében zajló tanácskozáson.
Senki sem szeretne vasárnap dolgozni
A Kereszténydemokrata Néppárt (KDNP) mindenképpen reális kompromisszumot szeretne a szabad vasárnap ügyében. Stágel Bence, a kisebbik kormánypárt országgyűlési képviselője az MTI-nek nyilatkozva erre a vasárnapi zárva tartással érintett kereskedelmi üzletek pontos körének meghatározásában, illetve a családi vállalkozások előnyben részesítésénél látott elsősorban lehetőséget.
Valóban silányabb árut kapunk a multiktól?
Bulgária felkéri az Európai Bizottságot, hogy állapítsa meg, a multinacionális vállalatok a nyugat-európainál rosszabb minőségű élelmiszert szállítanak-e az új EU-tagállamokba - közölte az EurActiv hírügynökség bolgár partnerére, a Dnevnikre hivatkozva.
