A magyar kkv-k exportképességét növelné a kormány

A magyar kkv-k exportképességét növelné a kormány

A kormány egyik célja az, hogy nőjön a kis- és középvállalkozások exportja, ezért támogatja a vállalkozásokat abban, hogy minél nagyobb számban vegyék igénybe az ösztönzőrendszer eszközeit - közölte a Külgazdasági és Külügyminisztérium (KKM) államtitkára az Exportra fel! című fórumon kedden, Zalaegerszegen.

A kormány kiáll a Tesco mellett

A kormány kiáll a Tesco mellett

A Tesco jelenleg több mint 1300 vállalkozással működik együtt, termékeinek mintegy 80 százaléka Magyarországon bejegyzett szállítótól származik – emlékeztetett a nemzetgazdasági miniszter, aki Volner János képviselőnek válaszolt. 

A multik ebben nem versenyezhetnek a kiskereskedőkkel

A multik ebben nem versenyezhetnek a kiskereskedőkkel

A kisebb üzletek előnye a friss áruban és a különleges termékekben. A kistelepüléseken megőrizték jelentőségüket, munkát adva több százezer embernek.

Stratégiai megállapodást kötne a multikkal Szijjártó

Stratégiai megállapodást kötne a multikkal Szijjártó

Stratégiai megállapodásokat köt a kormány a közeljövőben a Magyarországon jelen lévő külföldi tulajdonú nagyvállalatokkal annak érdekében, hogy ezek a cégek nyereségük minél nagyobb részét újra hazánkban fektessék be - közölte Szijjártó Péter külügyi és külgazdasági államtitkár pénteken a Gazdasági Rádió műsorában.

Orbánnak csak a jó multik kellenek

Orbánnak csak a jó multik kellenek

A miniszterelnök a Vas Népének adott interjút. Mivel pénteken a Nestlé bokrétaünnepségén arról is beszélt, hogy a jó multik mellett olyanok is vannak, amelyeket nem látna szívesen, az újságíró rákérdezett, ezt hogyan is érti.

Multinál dolgozik minden negyedik magyar

Multinál dolgozik minden negyedik magyar

Májusban 1,6 millióan dolgoztak teljes munkaidőben a versenyszférában, és 413 ezren álltak alkalmazásban többségében külföldi tulajdonú cégnél.  Noha a Magyarországon működő cégeknek – darabszámra  –  mindössze 3,3 százaléka van külföldi kézben, a teljes munkaidőben a versenyszférában dolgozók negyedét foglalkoztatják, illetve az összes árbevétel és beruházás felét mondhatják magukénak – ismerteti a szerdai Napi Gazdaság.

Nem utálni kellene a multikat, hanem tanulni tőlük

Nem utálni kellene a multikat, hanem tanulni tőlük

A multiellenesség nem globális, hanem magyar betegség, a kkv-k gyengesége ugyancsak nem általános, szintén magyar sajátosság – mondta el Hegedűs Zoltán Világgazdaság Patrióta gazdaságpolitika konferenciasorozata keretében zajló tanácskozáson.

Senki sem szeretne vasárnap dolgozni

Senki sem szeretne vasárnap dolgozni

A Kereszténydemokrata Néppárt (KDNP) mindenképpen reális kompromisszumot szeretne a szabad vasárnap ügyében. Stágel Bence, a kisebbik kormánypárt országgyűlési képviselője az MTI-nek nyilatkozva erre a vasárnapi zárva tartással érintett kereskedelmi üzletek pontos körének meghatározásában, illetve a családi vállalkozások előnyben részesítésénél látott elsősorban lehetőséget.

Valóban silányabb árut kapunk a multiktól?

Valóban silányabb árut kapunk a multiktól?

Bulgária felkéri az Európai Bizottságot, hogy állapítsa meg, a multinacionális vállalatok a nyugat-európainál rosszabb minőségű élelmiszert szállítanak-e az új EU-tagállamokba - közölte az EurActiv hírügynökség bolgár partnerére, a Dnevnikre hivatkozva.