
Új alkalmazottak felvételét tervezi a nagyvállalati szektor
A következő egy évben a nagyvállalatok több mint 10 százaléka számol a munkatársak létszámának növelésével, sőt, majdnem kétharmaduk 10 százaléknál nagyobb létszámbővítésben gondolkodik. Derült ki a K&H felméréséből. A megfelelő alkalmazottak felkutatása azonban kihívást jelenthet az egyre feszesebbé váló munkaerőpiacon.
Emberhiány kettős présben
A fizikai munkásoktól a menedzsment szintjéig munkaerőhiánnyal küzd az élelmiszeripar is. A probléma sokrétű, mostanra pedig gyakorlatilag termelés- és fejlődéskorlátozó tényezővé vált. A cégek egyelőre kényszermegoldásokat alkalmaznak, de aki nem tudja állni a sarat az alapanyag-termelők és a kereskedők kettős présében, ki fog hullani.
Egyre könnyebben vált a magyar munkavállaló
A magyar munkavállalók 77 százaléka minimum öt évre biztosnak látja a pozícióját a munkahelyén ám könnyebben is vált, ha jobb lehetőség adódik - írja a hrpwr.
