Újabb szabályok az élelmiszer kereskedőknek

Újabb szabályok az élelmiszer kereskedőknek

Újabb kötelezettség az 1 milliárd forint bevétel feletti vállalatoknak és a gyártóknak. 

NGM: 17 milliárdból fejleszthetnek a kkv-k

NGM: 17 milliárdból fejleszthetnek a kkv-k

Új pályázati felhívás jelent meg a Gazdaságfejlesztési és innovációs operatív program (Ginop) keretében, a cégek 5-15 millió forint vissza nem térítendő támogatást igényelhetnek eszközbeszerzésre és szoftverbeszerzésre, a teljes keretösszeg 17 milliárd forint - közölte Rákossy Balázs európai uniós források felhasználásért felelős államtitkár.

Fontos erősíteni a versenyképességet

Fontos erősíteni a versenyképességet

Erősíteni kell a kis- és középvállalkozások versenyképességét, termelékenységét és rugalmasságát, továbbá enyhíteni kell a magyar gazdaság függőségét a járműipartól - mondta Pomázi Gyula, a Nemzetgazdasági Minisztérium NGM) iparstratégiáért és gazdaságszabályozásért felelős helyettes államtitkára csütörtökön, Budapesten, az Ipar 4.0 Mintagyár kiemelt projekt projektnyitó sajtótájékoztatóján.

A tőzsdére készülő kkv-kat segíti a kormány

A tőzsdére készülő kkv-kat segíti a kormány

Két kezdeményezéssel is támogatja a kormány a tőzsdére lépés iránt érdeklődő vállalatokat - mondta Rákossy Balázs, az NGM európai uniós források felhasználásáért felelős államtitkára a BÉT50 - középvállalatok csúcstalálkozója című rendezvényen, szerdán, Budapesten.

Az NGM újabb törvényi módosítása a legtöbb érintett céget váratlanul érheti

Az NGM újabb törvényi módosítása a legtöbb érintett céget váratlanul érheti

A legfrissebb NGM-tervezet értelmében a jelenlegi nyilvántartási formát egy jóval komplexebb és bonyolultabb verzió váltaná fel a kapcsolt vállalkozások esetében, amely már nemcsak a nagyvállalatokat, hanem a kis-és középvállalkozásokat is érinti, jelentős adminisztrációs terhet rakva ezzel rájuk, hívta fel a figyelmet a nemzetközi adótanácsadó és könyvvizsgáló Crowe FST.

101 kkv kapott 4,5 milliárd Ft támogatást

101 kkv kapott 4,5 milliárd Ft támogatást

Versenyképességének javítására és kutatásfejlesztésre 101 mikro-, kis- és középvállalkozás nyert el összesen 4,5 milliárd forint támogatást a Gazdaságfejlesztési és Innovációs Operatív Program (GINOP) keretében.

Étel- és italautomaták: több állami forrás

Étel- és italautomaták: több állami forrás

A kormány további legfeljebb 1,44 milliárd forint forrást hagyott jóvá az élelmiszer-automaták felügyeleti egységgel történő ellátásához nyújtandó támogatáshoz - derül ki a Magyar Közlönyben szerdán közzétett kormányhatározatból.

Jobban megéri a kisvállalati adókat választaniuk a kkv-knak

Jobban megéri a kisvállalati adókat választaniuk a kkv-knak

Megéri a kis- és középvállalkozásoknak a kisadózó vállalkozások tételes adóját (kata) vagy a kisvállalati adót (kiva) választaniuk - hívta fel a figyelmet Izer Norbert, a Nemzetgazdasági Minisztérium (NGM) adózásért és számvitelért felelős helyettes államtitkára szerdai budapesti sajtótájékoztatóján.

Több milliárd forint vissza nem térítendő uniós forrást nyertek a hazai fejlesztések

Több milliárd forint vissza nem térítendő uniós forrást nyertek a hazai fejlesztések

Mintegy 4,2 milliárd forint vissza nem térítendő európai uniós forrást nyert el 207 fejlesztés a Gazdaságfejlesztési és Innovációs Operatív Program (GINOP) három pályázati felhívásán - tájékoztatott Rákossy Balázs, a Nemzetgazdasági Minisztérium (NGM) európai uniós források felhasználásáért felelős államtitkára szerdán.

Január 1-től mintegy 20 ezer vállalkozás üzemelhet be online pénztárgépet

Január 1-től mintegy 20 ezer vállalkozás üzemelhet be online pénztárgépet

A Nemzetgazdasági Minisztérium (NGM) becslése szerint január 1-től mintegy 20 ezer vállalkozással bővül az online pénztárgépet használók köre, a kötelezettek több mint fele már igényelte a Nemzeti Adó- és Vámhivataltól (NAV) a kassza üzembe helyezéséhez szükséges kódot.

Automatizálásra pályázhatnak a kkv-k

Automatizálásra pályázhatnak a kkv-k

A kormány az év végén megnyitja azt a 2,5 milliárd forintos pályázati keretet, melynek révén robotizálási és automatizálási mintaprojektet hozhatnak létre magyar kkv-k. 

Az NGM segédkezet nyújt a Palóc Nagykereskedelmi Kft. munkavállalóinak

Az NGM segédkezet nyújt a Palóc Nagykereskedelmi Kft. munkavállalóinak

A Nemzetgazdasági Minisztérium kiemelt figyelemmel kíséri a Palóc Nagykereskedelmi Kft. körül kialakult helyzetet, különös tekintettel a munkavállalók sorsára és az elmaradt bérek kifizetésére.

Kompenzálta első negyedévi gyenge teljesítményét a gazdaság

Kompenzálta első negyedévi gyenge teljesítményét a gazdaság

Az előzetes adatok alapján a második negyedévben 2,6 százalékkal bővült hazánk GDP-je, ami jóval meghaladta a piaci szereplők várakozását. Az adatokból jól látszik, hogy az első negyedév gyengébb eredményét egyszeri tényezők okozták, mert április és június között szinte minden szektor jól teljesített.  Az év első felében összességében így 1,7 százalékos volt a növekedés üteme.