
„Csak egy díszlet lesz a talaj, ha nem vigyázunk rá”
Nagy István agrárminiszter a Romániai Biogazdálkodók 18. Konferenciáján, szombaton, a Kolozsvári Agrártudományi és Állatorvosi Egyetemen jelent meg.
Új korszak kezdődik az ökológiai válság kezelésében
Létrejött a megállapodás az ENSZ biodiverzitás csúcstalálkozón.
Kávészállítás vitorláshajóval
Megvalósult a környezetbarát kávéimport. Az ötlet majdnem egyidős az emberiséggel, de újításnak tűnhet egy olyan világban, ahol a cél a fosszilis energiafüggőség csökkentése. Az Avontuur holland vitorláshajó befutott a délnyugat-franciaországi Bordeaux kikötőjébe a kolumbiai kávészállítmánnyal - írja az euronews.
Növekedésben az agrárium első „élő labora”
Bővülő csapat és tevékenység, új kutatási területek, fejlődő korábbi projektek és felütésként március elején az öko ágazat számára szervezett konferencia: lendületesen vág neki 2020-nak hazánk egyetlen, kifejezetten fenntartható mezőgazdasággal foglalkozó, tudományos szervezete, az Ökológiai Mezőgazdasági Kutatóintézet.
Egyszerűsödik az ökológiai termékek unión belüli mozgásának nyomon követése
Szerdán lép hatályba az ökológiai termékek behozatalát, a szállítmányok unión belüli mozgását pontosabban nyomon követő új uniós elektromos tanúsítási rendszer - közölte az Európai Bizottság kedden.
Fazekas Sándor: mára megduplázódott a biogazdálkodó termelők száma
Olyat akarunk termelni, amit a vásárlók szeretnek és megvesznek. Ezeknek a termékeknek mindenképpen hagyományosnak, GMO-mentesnek és természetesnek kell lenniük - mondta Fazekas Sándor földművelésügyi miniszter csütörtökön a Pest megyei Gödöllő Szent István Egyetemén tartott konferencián.
Először kapnak uniós támogatási előleget a gazdák
Napokon belül hozzájuthatnak a támogatási előlegekhez az agrár-környezetgazdálkodási, illetve az ökológiai termelést célzó programban részt vevő gazdálkodók, miután megkezdték az agrár-környezetgazdálkodási (AKG) és az ökológiai (ÖKO) termelést segítő támogatás előlegeinek kifizetését - írta keddi számában a Magyar Idők.
Nemsokára feltüntethetővé válik a GMO-mentesség az érintett élelmiszereken
Elkészült a GMO-mentes élelmiszerek címkézésének jogszabályi kerete, amely várhatóan az év első felében lép hatályba - közölte a Földművelésügyi Minisztérium (FM) csütörtökön.
Készülhetnek a zöldítésre a gazdák
A 2015-ben induló új közvetlen támogatási rendszer számos új, kötelező elemet tartalmaz a termelők számára, melyek közül a legfontosabb a zöldítés követelményrendszere. Magyarországnak - ahogyan mind a 28 tagállamnak – 2014-ben többlépcsős bejelentési kötelezettségnek kell eleget tennie az Európai Bizottság felé a közvetlen támogatás zöldítési eleméről. Az alapos előkészítő munka eredményeképpen 2014. július végén hazánk teljesítette a bejelentés első fordulóját, mellyel megalapozta a magyar zöldítési modell 2015-től alkalmazandó keretrendszerét.
Enyhébb lett a KAP
Az eredeti elképzelésekhez képest számos változás történt a Közös Agrárpolitika (KAP) új rendszerében - írja a Világgazdaság Online. A módosulásoknak elsősorban maguk a termelők örülhetnek.
Terítéken a természetes módon készült ételeink
A bioborok, biopálinkák, bioételek és más, bio és természetes alapanyagokat felhasználó élelmiszer-előállítók és forgalmazók bemutatkozása mellett magyar folklór táncokat láthatnak és dalokat hallhatnak a lengyelországi Lodzban rendezett háromnapos Natura Food Nemzetközi Hagyományos- és Bioélelmiszer Vásáron a magyar standra látogatók, ahol Magyarország díszvendégként szerepel.
