
Fizet a Rossmann az oltott dolgozóinak
A Rossmann drogérialánc ügyvezetése minden dolgozóját a koronavírus elleni oltás felvételére ösztönzi, különösen azokat az értékesítésben és logisztikán dolgozó kollégákat, akiknek nincs lehetősége az otthoni munkavégzésre.
Akcióhét: az MLE is oltásra buzdít
101 intézményben várják azokat, akik meg akarják kapni a koronavírus elleni vakcinát.
Maszkot kér a SPAR a dolgozóktól
A vállalat védőoltás felvételére biztatja a dolgozóit és minden működési területén kötelezővé teszi a munkavállalók számára a maszkhasználatot a vásárlók és a dolgozók védelme érdekében.
A magyarok kicsit több mint ötöde oltásellenes
Fél év után csökkenni kezdett a maszkviselési arány Magyarországon. Bár a teljes nyitás várható időpontjával kapcsolatban mérséklődött a lakosság optimizmusa, a belföldi turizmus és a rendezvénypiac is látványos lendületet vehet júniusban. A felnőttek 70%-a oltáspárti, túlnyomó többségük regisztrált is a hivatalos weboldalon, ugyanakkor a regisztráltak körülbelül hatoda még nem kapta meg a várt vakcinát.
50% felett az oltási hajlandóság Magyarországon
Az elmúlt hónapban jelentősen enyhült a vakcinákkal kapcsolatos bizonytalanság Magyarországon, nőtt az oltást támogatók aránya, de ezzel párhuzamosan az oltást ellenzők tábora is.
A 40 féle gyümölcsöt termő fa
Sam Van Aken, művész és a Syracuse-i Egyetem professzora a „chipszemzésnek” nevezett eljárással egyszerre mintegy 40 különböző féle csonthéjas gyümölcsöt termő fák felnevelésére képes.
