
446 kg élelmiszer jótékony célra
Idén is gyűjtöttek élelmiszert a Magyar Élelmiszerbank Egyesület javára a 79. OMÉK kiállítói. A hétvégén zárult Országos Mezőgazdasági és Élelmiszeripari Kiállítás és Vásár résztvevői a kiállítás végén megmaradt még fogyasztható, bontatlan csomagolású, főként tartós élelmiszereket ajánlhatták fel, amelyet az Egyesület a következő napokban rászoruló családoknak, gyermek- és idősotthonoknak juttat el. A felajánlásoknak köszönhetően összesen 446 kg élelmiszer gyűlt össze.
Az idei OMÉK több lesz
Elindult a visszaszámlálás: szeptember végén rendezik meg 79. alkalommal a Hungexpo Budapesti Vásárközpontban az Országos Mezőgazdasági és Élelmiszeripari Kiállítás és Vásárt (OMÉK), Kelet-Közép-Európa egyik legjelentősebb agrárgazdasági seregszemléjét. Az idén új fókusztémákat felvonultató rendezvényről – illetve az Agrármarketing Centrum munkájáról – kérdeztük az AMC tavaly kinevezett ügyvezető igazgatóját, Ondré Pétert. (x)
