
Nem kötelező, de érdemes átállni e-pénztárgépre
Április 1-jén hatályba lépett az e-pénztárgépekről szóló rendelet.
GVH bírság kartellezésért
A Gazdasági Versenyhivatal (GVH) megállapította, hogy az Irodatechnikai és Pénztárgép Szervizek Országos Ipartestülete, valamint számos forgalmazó és szervizelő cég jogsértő magatartást tanúsított, amikor egyeztetett árakat és forgalmazói díjakat vezettek be a pénztárgépek éves felülvizsgálatára, valamint ezekre vonatkozó ajánlásokat is közzétettek. A hatóság a jogsértések miatt összesen mintegy hetvenmillió forintnyi bírságot szabott ki.
Így kell használni az online pénztárgépet
Az utóbbi hetekben végzett fővárosi és balatoni ellenőrzéseken tapasztaltak nyomán nyolc pontban összegyűjtöttük azokat a legfontosabb tudnivalókat, amelyek ismerete segíti az online pénztárgépet használókat, hogy betartsák a vonatkozó szabályokat. A plusz egy tudnivaló pedig a mulasztás következményeire hívja fel a figyelmet - írja a nav.gov.hu.
Összehangolt kereskedelmi ellenőrzés
A Nemzeti Adó-és Vámhivatal országos akció keretében fokozott jelenléttel, megerősített kapacitással, több száz revizor és pénzügyőr részvételével összehangoltan ellenőrzi a fővárosban működő kereskedőket.
Csak a május 2-ig beüzemelt online kasszákhoz igényelhető állami támogatás
A januártól online pénztárgép használatra kötelezetteknek még öt napjuk van arra, hogy igénybe vegyék az 50 ezer forintos állami támogatást. Ehhez május 2-ig üzembe kell helyezniük a pénztárgépet - figyelmeztetett pénteken a Nemzetgazdasági Minisztérium (NGM).
Gyakorlati lépések az online pénztárgépek átszemélyesítéséről
Az online pénztárgépekre vonatkozó műszaki előírásokat1 a 9/2016 (III.25.) NGM rendelet megváltoztatta. Az új követelményeknek megfelelő pénztárgépek alkalmasak az üzemeltető váltás megvalósítására, azaz „átszemélyesítés”-re.
Akár egymillióval büntethetik a bizonylatadás elmulasztóit
Egymillió forintra is bírságolhatók az újonnan online pénztárgép használatára kötelezett tevékenységi körbe tartozók közül azok, akik januártól elmulasztják a bizonylat kiállítását, kivéve, ha nyugta helyett számlát állítanak ki, és valamennyi számláról havonta adatot szolgáltatnak - közölte a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) kedden.
Január 1-től mintegy 20 ezer vállalkozás üzemelhet be online pénztárgépet
A Nemzetgazdasági Minisztérium (NGM) becslése szerint január 1-től mintegy 20 ezer vállalkozással bővül az online pénztárgépet használók köre, a kötelezettek több mint fele már igényelte a Nemzeti Adó- és Vámhivataltól (NAV) a kassza üzembe helyezéséhez szükséges kódot.
Zűrösnek igérkezik az online kasszák bevezetésének legújabb hulláma
Nagyjából 30 ezer vállalkozónak, köztük masszőröknek, autószerelőknek, ruhatisztítóknak és másoknak kellene bevezetnie október elsejével a NAV-hoz bekötött online pénztárgépeket, csakhogy egyelőre nem is lehet kapni ilyen gépeket. A Világgazdaság cikke szerint a helyzet nagyon hasonló ahhoz, mint amikor a kisboltoknak kellett bevezetnie az online kasszákat.
Nyáron is a számla- és nyugtaadás elmaradása a leggyakoribb probléma
A nyári ellenőrzések során is a számla- és nyugtaadás elmaradása a leggyakoribb probléma, pedig nem éri meg kockáztatni, a bírság felső határa egymillió forint is lehet - mondta Kiss Péter András, a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) adószakmai szóvivője csütörtökön az M1 aktuális csatornán.
A kiskereskedőknek nem kell kivonszolni pénztárgépüket a fesztiválokra
Nyáron sok kiskereskedő és vendéglátó kitelepül a vásárokra, fesztiválokra. Ilyenkor is kell nyugtát adniuk a vásárlóknak, de online pénztárgépet csak üzlethelyiségben és mozgóboltban kell használni.
A lengyel kormány érdeklődéssel szemléli a magyar gazdaságfehérítő technikákat
Az EKÁER és az online pénztárgép-rendszer működése állt Leszek Skiba, lengyel pénzügyminiszter-helyettes egynapos munkalátogatásának középpontjában. A fokozott nemzetközi érdeklődés érthető: két év alatt több, mint 420 milliárd forintot hozott a költségvetésnek az online pénztárgép és az EKÁER rendszer.
30 milliárdot hozhat az online kasszák használatának kiterjesztése
Mintegy 25-30 milliárd forint többletbevételt hozhat a költségvetésnek az online pénztárgépek használatának kiterjesztése - mondta a nemzetgazdasági miniszter a TV2 Mokka című műsorában csütörtökön.
Az OKSZ véleménye az online pénztárgép-rendszer bővítéséről
A kormány az online pénztárgép-rendszer kiterjesztését tervezi (jelenleg a kiskereskedelemben, a vendéglátásban és a szálláshely szolgáltatásban kötelező). Az OKSZ sajtóközleménye.
