
A kész ételek rendszeres megsózásának hatását vizsgálta egy brit tanulmány
Az eredmények szerint jelentős kockázatokat rejt magában a gyakorlat.
Ne nyúljunk ösztönösen a sótartóhoz!
A sótlan ételeket ízetlennek tartjuk, sokunk kezében pedig már az első falat előtt ott a sószóró – derült ki a Kométa Mindennapok felmérésből*. Így nem csoda, hogy a magyar nők kétszer, a férfiak pedig háromszor többet fogyasztanak az ajánlott napi 5 grammnál. Az élelmiszercímke segíthet a tájékozódásban, viszont például a címke nélküli pékáruk sótartalma rejtetten marad. Az édes élelmiszerekről pedig senki nem gondolja, hogy esetenként milyen sok sót tartalmaznak.
A hipertónia egyik fő okozója a túlzott sófogyasztás
A túlzott sófogyasztás a magas vérnyomás egyik fő okozója, ezért a szakemberek számára igen érdekes lehet az a nemrégiben közzétett tanulmány, miszerint a magas vérnyomással küzdők általában kifejezetten kívánják a sós ételeket. A HáziPatika.com cikke.
Nyakló nélkül sózunk?
Egy kutatás, melyet a Nemzetközi Táplálkozástudományi Szövetség (IUNS) és az Unilever tudósai vezettek, globálisan tekinti át a sófogyasztási szokásokat - számol be a WEBBeteg. A kutatás a fogyasztók megfigyelésén és kikérdezésén alapult.
Háromszor annyi sót esznek a magyarok, mint kellene
A fogyasztók egészsége érdekében a pékszövetség vállalta a kenyerek sótartalmának csökkentését, de ez kevés lesz a komoly eredményekhez – hangzott el a Kossuth Rádióban.
