
Fazekas: október 15-én közzéteszik a pályázható földek helyrajzi számát
Október 15-étől a kormányhivatalokban közzéteszik a pályázható állami földek helyrajzi számát, a földárverések novemberi elindulásához minden szabályozás elkészült - mondta a földművelésügyi miniszter a Kossuth Rádió Vasárnapi Újság című műsorában.
Fazekas: inkább a gazdák szeretnének földet venni
A magyar gazdák földvásárlási igényével indokolta a földművelési miniszter, hogy az állam állami földterületeket adna el nyílt, nyilvános árveréseken.
Piaci áron értékesítenék az állami földeket
Piaci áron, 20 éves elidegenítési tilalom mellett kerülne a termőföld a gazdák tulajdonába a földművelésügyi miniszter által előterjesztett kezdeményezés szerint, amelyet a kormány mai ülésén tárgyalhat.
Leállt a meggy felvásárlása
A Magyar Nemzet szombati cikke szerint leállt a frissen termett, ipari felhasználásra szánt meggy felvásárlása, a feldolgozók ugyanis az állami támogatásra spekulálnak.
Fidesz: megvédtük a magyar termőföldet
Bár május 1-jén, azaz csütörtökön megszűnik a külföldiek tízéves földvásárlási moratóriuma, a jogszabályi változtatások garantálják, hogy ezt követően is csak a helyben lakó magyar gazdálkodók és a családi gazdaságok juthassanak termőföldhöz - mondta Font Sándor, a Fidesz agrárpolitikusa és Erdős Norbert, a Fidesz-KDNP európai parlamenti képviselőjelöltje.
Nem csak a szántóföldeké a világ
Még az idén további 40 ezer hektár földterületre hirdet pályázatot a Nemzeti Földalapkezelő (NFA) a Földet a gazdáknak program keretein belül, és a tervek között szerepel a kiírt területek művelési ágának szélesítése is - írja a Napi Gazdaság hétfői számában a Vidékfejlesztési Minisztérium tájékoztatása alapján.
Budai: "kapuzárási pánik" uralkodott el a földspekulánsok körében
Budai Gyula szerint kapuzárási pánik uralkodott el a bel- és külföldi "spekulánsok" között, akik korábban zsebszerződésekkel szereztek meg jelentős nagyságú termőföldterületeket Magyarországon.
Hatalmas drágulás a földpiacon
A befektetők még egy utolsó rohamot indítottak a földvásárlást csak gazdálkodóknak engedélyező törvény várható elfogadása előtt.
Börtön járhat a zsebszerződésért
Megállítaná a kormány a zsebszerződéssel és a spekulációs céllal szerzett magyar földek további adásvételét. A jövőben a jogi kiskapuk minimálisra szorításával riasztanák el a spekulálókat, a zsebszerződéses ügyletekben részt vevők pedig akár börtönbüntetést is kaphatnak majd.
Áll a bál földmoratórium ügyben
Az LMP azonnali lépéseket vár a kormánytól a két év múlva lejáró földmoratórium ügyében – írta az MTI-hez hétfőn eljuttatott közleményében Szabó Rebeka.A párt szerint a földet az életvitelszerűen gazdálkodó, helyben lakó emberek, közösségek tulajdonában kell tartani.
