
Egyre fenntarthatóbbak a Spar ételbárok
Számos környezettudatosságot, felelős hulladékgazdálkodást és optimális energiagazdálkodást célzó kezdeményezést indított az elmúlt években a SPAR Magyarország a toGo ételbárjaiban.
Már a benzinkutakon is leadható a használt sütőolaj
A tárolókban elhelyezhető vaj, zsír, margarin, romlott és lejárt étolaj, használt sütőolaj és sütőzsír is.
Nagyszabású sütőolaj-visszagyűjtő program indul
Az Alteo, a Shell Hungary zRt. és a Biotrans Kft. együttműködésében valósul meg a környezetbarát kezdeményezés.
Már a Lidlnél is leadható a használt sütőolaj
Egyelőre hat áruházához helyezett ki gyűjtőpontokat a diszkontlánc.
Átadta 100. sütőolajgyűjtőjét az Aldi
Az Aldi Magyarország 2020 decemberében kísérleti jelleggel 11 üzleténél helyezett el használtsütőolaj-gyűjtőket. A vásárlók körében rendkívül népszerűvé váltak az ingyenes leadók, ezért a vállalat környezetvédelmi intézkedéseivel összhangban több mint 100 üzleténél alakított ki étolaj-leadópontokat. Az első 15 hónap során a vásárlók 100 000 kilogramm sütőzsiradékot adtak le. Az Aldi és a Biofilter Zrt. 2022 márciusában átadta a 100. leadópontot, amelyet hamarosan újabb gyűjtők követnek.
Újabb 29 áruházban fogadja a használt sütőolajat a SPAR
A háztartási használatot követően több tonna étkezési olajat és zsiradékot adtak le a SPAR vásárlói abban az öt áruházban, ahol a lánc a környezeti fenntarthatósági intézkedéseinek keretében elsőként vezette be a szelektív gyűjtésüket. A három hónapos tesztidőszakot követően a vállalat további 8 hiper- és 21 szupermarketet vont be a kezdeményezésbe.
A csatornahálózat fellélegezhet – már kapható a FryAway
Hidrogénezés útján alakítja át eldobható, szilárd lepénnyé a használt sütőolajat egy új találmány. A növényi alapú por közvetve rengeteg anyagi forrást takaríthat meg a kiterjedtebb városok önkormányzata számára.
Gyanta 3D-nyomtatóhoz sütőolajból
A McDonald’s-tól beszerzett, elhasznált zsiradékból nyomtatnak strapabíró tárgyakat Kanadában.
Új sütőolaj-begyűjtő rendszert dolgoztak ki
A lakossági használt sütőolaj és zsiradék begyűjtését szolgáló rendszert dolgozott ki az NHKV Nemzeti Hulladékgazdálkodási Koordináló és Vagyonkezelő Zrt.
Csak úgy vedeli a használt sütőolajat a Mol
Az átlagos, havi 13 tonnával szemben januárban rekord mennyiséget, mintegy 32 tonna használt sütőolajat adtak le a Mol töltőállomásokon - közölte a Mol az MTI-vel.
Mol: sikeres a használt sütőolaj begyűjtésére indított kezdeményezés
Több mint 900 tonna használt sütőolajat gyűjtöttek össze 2011 óta a Mol kijelölt töltőállomásain, a lakosság által leadott sütőolajból bioüzemanyag készül - közölte a társaság az MTI-vel.
Megújult a Vénusz Lángos Voks verseny
Indul a nyár, ezzel együtt pedig a megújult Vénusz Lángos Voks. A Vénusz idén nyáron immár negyedik alkalommal hirdeti meg az országos lángos versenyt, ahol a legjobb lángosozók mérhetik össze erejüket és szállhatnak ringbe a lángos-rajongók kegyeiért. A versenyen idén a képzeletbeli dobogó mindhárom fokára felállhat egy-egy nyertes. Ezen felül az eddig megszokott módon, a balatoni régióból egy nevező különdíjban részesül.
280 tonna sütőolajat adtak le a Mol-nál
Már mintegy 280 tonna használt sütőolajat gyűjtött össze a Mol a három éve indult kezdeményezésével, amellyel a lakosság környezettudatosságát szeretné ösztönözni.
Sütőolajjal próbálkozik az Airbus
Hosszú távú járatokon tesztel alternatív üzemanyagot az Airbus repülőgépgyártó cég.
